Haberler
İŞ VE SİYASET DÜNYASI MÜSİAD BAYRAMLAŞMA PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ.

Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) geleneksel bayramlasma programi MÜSIAD toplanti salonunda yapildi. Siyaset ve is dünyasinin bulustugu bayramlasma programinda gündem Islam cografyasinda yasanan zulümler oldu.

MÜSIAD Konya Subesi’nin geleneksel bayramlasma programi Ramazan Bayraminin 1. Günü sube binasinda gerçeklestirildi. Bayramlasma programina AK Parti Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldiz, Prof. Dr. Haci Ahmet Özdemir, 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakci, Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükcü, KTO Meclis Baskani Ahmet Arici, AK Parti Meram Ilçe Baskani Ibrahim Özen, KSO Eski Meclis Baskani Ahmet Sekeroglu, MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, Mehir Vakfi Baskani Mustafa Özdemir, MÜSIAD Konya Subesi 5. Dönem Sube Baskani Aslan Korkmaz, Sivil Toplum Kuruluslarinin Temsilcileri, MÜSIAD ve Genç MÜSIAD Konya Sube üyeleri, is ve siyaset dünyasindan birçok isim katildi.

Programin açilis konusmasi yapan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Millet olarak çok kiymetli ve faziletli bir ayi geride birakarak bayrama eristik. Ancak, her bayram oldugu gibi bu bayrami da dünya üzerinde Müslüman kardeslerimize yapilan baski ve zulümler nedeni ile buruk ve eksik yasiyoruz. Müslümanlara yönelik olarak gerçeklestirilen bu zulümlerin son bulmasi için gerek birey olarak gerekse de millet olarak hepimize büyük sorumluluklar düsmektedir. Islam Dünyasi olarak bir beraber ve tek ses olmayi basarabilirsek bu zulümlerin de sona erecegine inaniyoruz. Yasanan aci verici olaylari inceleyecek olursak; ezilenlerin, baskiya, siddete ve zulme ugrayanlarin hep din kardeslerimizin oldugunu görürüz. Olaylar farki cografyalarda ve farkli sekillerde gerçeklesse de öznesi hep Müslümanlardir. Bu nedenle Islam Dünyasi olarak daha çok çalismak ve tek vücut olmak zorundayiz” dedi.

Daha sonra konusan AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldiz, “Yeni dünya düzeninde ülkemizin üstlendigi misyon hepimizin malumudur. Bizler de bu misyona katki saglamak adina hemserimiz ve Basbakanimiz Sayin Ahmet Davutoglu önderligindeki çalismalarimiza gece gündüz demeden devam etmek ve birlikte olmak zorundayiz. Bu misyonun geçeklestirilmesinde siyasetçisinden akademisyenine, isadamindan çalisanina, herkese büyük sorumluluklar düsmektedir. Bizler siyasiler olarak is dünyamizin sorunlarina çözüm üretmekle, is dünyasi da daha fazla üretmekle mükelleftir. Her birey kendine düsen görevi layigiyla yerine getirdigi sürece ülkemizin karsisinda duracak bir güç yoktur. Tarih kitaplari bunun örnekleri ile doludur” sözlerine yer verdi.

Akabinde söz alan AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Haci Ahmet Özdemir ise, “Konya ve Konyalilar tarihin en kritik dönmelerinde büyük sorumluluklar üstlenmis ve bunda da basarili olmustur. Bu durum günümüzde de ayni sekilde devam etmektedir. Ülke olarak dünya ticaretinin merkezi olmak adina büyük atilimlarin yapildigi günümüzde Anadolu’nun merkez sehri olan Konya da ayni bilinçle harekete etmektedir. Bizler de birlik ve beraberlik duygusu ile ilerleyen yillarda Konya olarak daha iyi yerlerde olacagimiza inaniyor ve bu dogrultuda yeni projeler üretmek için çalisiyoruz” seklinde konustu.

24. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakci da, “Ülke olarak önemli süreçlerden geçiyoruz. Yakin cografyalarda yasananlar hepimizin malumu. Etrafimiz adeta ates çemberi durumunda. Uzun yillar üretim merkezi halinde olan ülkeler ve sehirlerde karisiklik, kaos ve savas ortami hakim. Ülkemiz ise her alanda istikrarini koruyan ve dünya siyasetinde günden güne etkinligini artiran bir konumda. Bu istikrar ortamin korunasi için hepimiz daha çok çalismak ve daha fazla üretmek mecburiyetindeyiz. Çünkü ekonomisi üretmeye dayanmayan ülkelerin hali ortada” ifadelerini kullandi.

Ardindan konusan Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk de, “Ülkemiz yillardir her alanda istikrari yakalamis, üretim kültürünü tam anlamiyla benimsemis ve ihracat konusunda önemli asamalar kat etmistir. Yakalanan bu ivmenin devam etmesi açisindan ülkemizin bir numarali gündem maddesi konumuna gelen 7 Haziran seçimlerinin ortaya çikardigi sonuçlara göre süreç hizla islemeli ve is dünyasi olarak kaldigimiz yerden daha fazla çalisarak devam etmeliyiz. Çünkü güçlü Türkiye’ye sadece bizim degil; dünyanin ihtiyaci var. Islam dünyasi olarak daha güçlü olmak bizim en büyük sorumlulugumuz” ifadelerine yer verdi.

Konya Sanayi Odasi Baskani Memis Kütükçü ise, “Dünya haritasini gözümüzün önüne getirecek olursak Islam Dünyasi’nin parçalanmis oldugunu görürüz. Islam dininin mensuplari olarak birligimizi bir türlü saglayamiyoruz. Bunun sebebini önce birey olarak kendimizde aramali ve muhasebe yapmaliyiz. 7 Haziran seçimleri ülkemizi yeni bir döneme sevk etti. Ülke olarak kritik esiklerden geçtigimiz bu yeni dönemin çok iyi yönetilmesi gerekmektedir. Bir an önce hükümet kurulmali ve yillardir bin bir güçlükle elde ettigimiz kazanimlarimizi kaybetmemeliyiz” dedi.

AK Parti Meram Ilçe Baskani Ibrahim Özen de, “Ülke olarak seçimlerin sonuçlarina kilitlenmis durumdayiz. Ülkemizde su an en çok konusulan konu 7 Haziran seçimlerinin sonuçlari. Gerek is dünyasinin gerekse de siyaset dünyasinin en büyük temennisi bir an önce hükümet kurma çalismalarinin sonuçlanmasi. Bu konuda parti olarak sorumluluk almaktan asla kaçmayacagimizi özellikle belirtmek isteriz. Ayrica bu bayramin din kardeslerimizin yasadigi acilara son vermesi en büyük temennimiz. Suna bütün kalbimizle inaniyoruz ki, biz bir ve beraber oldugumuz sürece küfür karsimizda tek millet olsa bizi yikamaz” seklinde konustu.

Son olarak konusan MÜSIAD Konya Subesi 5. Dönem Sube Baskani Aslan Korkmaz ise, “Üzüntü ve temennilerimiz ayni. Kardeslerimiz, dünyanin dört bir kösesinde baskiya zulme maruz kalmakta, ibadetlerinden alikonulmaktadir. Bu durum ayni dini ve ayni duygulari paylasan bizleri derin bir hüzne bogmaktadir. Bu durumun devam etmemesi en büyük arzumuzdur. Ayrica is dünyasinin temsilcileri olarak, seçimlerin sonuçlarina göre hükümet kurma çalismalarinin neticeye kavusturulmasi da ülkemizin gelecegi açisindan hayati öneme sahiptir. Ülke olarak ekonomimiz sekteye ugramadan yolumuza devam etmeliyiz” ifadelerini kullandi.

Diger sivil toplum kuruluslari baskanlari katilimcilara birer selamlama konusmasi yaptilar. Konusmalarin ardindan bayramlasma programi son buldu. 

17.07.2015

Önceki Haber Sonraki Haber