Haberler
İş’in Kalbi MÜSİAD EXPO’da Atacak!

16. MÜSIAD EXPO BASLIYOR

 

         Müstakil Sanayici ve Isadamlari Dernegi (MÜSIAD) tarafindan her iki yilda bir düzenlenen uluslararasi MÜSIAD EXPO’nun 16’incisi 9-12 Kasim 2016 tarihlerinde Istanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçeklestirilecek. Is dünyasinin kalbinin atacagi MÜSIAD EXPO ile es zamanli olarak yüksek teknoloji fuari 3. High Tech Port MÜSIAD ve 20. Uluslararasi Is Forumu (IBF) da düzenlenecek. 15 Temmuz sonrasi yapacagi etkinlikleri iptal etmeyen ve çalismalarina daha da hiz veren MÜSIAD, dünyanin birçok ülkesinden is insanlarini 16. MÜSIAD EXPO’da agirlayacak.

        “Is; Burada!” sloganiyla yatirimcilarini büyümeye ve birlikte kazanmanin ortak noktasinda yer almaya davet eden 16. MÜSIAD EXPO, küresel is aglari kurmak, global pazarlarda söz sahibi olmak, KOBI’leri güçlendirmek ve etkin büyümeyi hizlandirmak üzere is dünyasini bulusturacak ve B2B görüsmelerle yeni is firsatlarinin adresi olacak.

        Dünyanin birçok ülkesinden profesyonel ziyaretçileri agirlayan MÜSIAD EXPO, bu yil 9-12 Kasim tarihlerinde CNR EXPO’da toplam 8 holde 700’ün üzerinde MÜSIAD üyesi yerli ve yabanci sirkete ev sahipligi yapacak. 15. MÜSIAD fuarinda 123 ülkeden 7.250 seçkin isadami ve 100 binin üzerinde ziyaretçi ile is dünyasini ortak noktada bulusturan EXPO’da, bu sene ziyaretçi sayilarinda ciddi bir artis bekleniyor. Fuarda bu yil çevre ve yapi malzemeleri, insaat, tekstil, otomotiv, makine, mobilya, gida, bilgi teknolojileri ve savunma sanayi gibi birçok farkli sektör ziyaretçilerle bulusacak.

       Özellikle üretici ve ihracatçi firmalar için daralan pazarlar karsisinda, gelisen yeni pazarlara ulasmak ve bu dogrultuda uluslararasi fuarlari kullanmak büyük önem teskil ediyor. En güçlü pazarlama mecralarindan biri olan fuarlar, rekabet gücünü kaybetmek istemeyen ve büyümek isteyen firmalar için ciddi önem arz ediyor. Bu baglamda, MÜSIAD EXPO bu yil daha da ön plana çikiyor. Yurt disindan birçok ziyaretçiyi ve alim heyetini agirlayan fuarin bu yilki öncelikli hedef kitasi; Afrika. Bu yil Afrika pazarina yönelen MÜSIAD, Nijerya, Nijer, Gana, Fildisi, Etiyopya ve Güney Afrika’daki isadamlarinin fuarda yer almalarini saglayarak iki ülke arasindaki ticareti artirmayi hedefliyor.

       20. IBF (Uluslararasi Is Forumu)

       Müslüman isadamlari arasinda global is agi kurulmasi amaciyla yola çikilarak kurulan IBF-International Business Forum, 22 ülkeden isadamlari dernekleri baskanlarindan olusan bir icra kurulu (BOG) tarafindan yönetiliyor ve güvenilir küresel bir is agi sunuyor.

       Yilda bir kere yapilan kongre ve beraberindeki ticari faaliyetlerle bir araya gelinen uluslararasi is platformu, bu yil 20’inci kez 16. MÜSIAD EXPO ile es zamanli olarak 9-12 Kasim 2016 tarihlerinde WoW Hotel’de gerçeklesecek.

      Baskanligini T.C. Cumhurbaskani’nin yürüttügü ve T.C. Kalkinma Bakanliginca koordine edilen Islam Isbirligi Teskilati, Ekonomik ve Ticari Isbirligi Daimi Komitesi’nin 2006 yilindan bu yana "Resmi Is Forumu" olan IBF’nin, bu yilki ana oturum konusu "Inovasyon Ekonomisi ve Yatirim Ekosistemi" olarak belirlendi. Isini gelistirmek ve büyütmek isteyen ister sirket olsun, ister fikir sahibi girisimci olsun, inovasyon ve girisim merkezli dinamik ekosistemin içinde nasil bulunacagi ve nasil fayda saglayacagi noktasinda farkindalik saglanmasi amaçlaniyor.

      Üç oturumda gerçeklesecek forumun açilis konusu, “Türkiye’nin dirençli ekonomisinin arkasindaki basari”. Ana oturuma ek olarak üç oturum basligi da, inovasyon ekonomisi ve yatirim ekosisteminin kurulmasi için gerekli olan fon, pazar basarisi ve regülasyonlarin önemini vurgulayan konulari kapsiyor. Yatirim almak için "Nasil yatirim alinir ve isinizi nasil büyütürsünüz?", satis basarisi için "Teknolojinin Ticarilestirilmesi ve Pazar Basarisi" ve son olarak verimli bir girisim ekosistemi için paydaslarin görevlerini konu alan "Girisimcilik ekosistemini nasil insa ederiz?" baslikli oturumlarindan olusuyor.

      3. High Tech Port MÜSIAD

      MÜSIAD’in Türkiye’nin Orta Gelir Tuzagindan kurtulmasi için ortaya koydugu bir vizyon projesi olarak dikkat çeken High Tech Port MÜSIAD’in üçüncüsü, T.C. Cumhurbaskani’nin himaye ve katilimi, T.C Savunma Bakanligi’nin destek ve katilimi, T.C. Savunma Sanayi Müstesarligi’nin ortakligi ve sanayicilerin destekleriyle 9-12 Kasim tarihlerinde 16. MÜSIAD EXPO fuari içinde ayri bir holde düzenlenecek.

       Bu yil 20'den fazla ülkenin savunma bakani, kuvvet komutani, havayolu sirketleri ile Türkiye’nin ileri teknoloji üreten firmalari ve Airbus Boeing, Lockheed Martin gibi önemli üretici firmalarin katilacagi fuarda is gelistirme görüsmeleri yapilacak, odak ve hedef pazarlara sicak ulasim ile uluslararasi rekabet avantajlari sunulacak.

      Türkiye gemisinin istikametini isaret eden bir gelecek pusulasi olarak nitelendirilen High Tech Port projesiyle, Türkiye’nin teknolojik ürünleri dünya pazarlari için görücüye çikarilirken, Türkiye’nin ileri teknoloji üreten firmalarinin ve hedef pazarlarin bir araya getirilmesi, bu anlamda Türkiye’ye savunma ve havacilik alaninda önemli kazanimlar olusturulmasi amaçlaniyor.

      Ayrintili Bilgi ve LCV Için:

 ‘U’PR iletisim ve Danismanlik

Zelal Varul Er, zelal.er@upriletisim.com, 0533 554 44 10

Zümrüt Senhava Kiçirti, zumrut.kicirti@upriletisim.com, 0506 935 35 17

Hatice Gülbahar HEPSEV, hatice.hepsev@musiad.org.tr, 0554 576 41 92

      MÜSIAD EXPO HAKKINDA

MÜSIAD EXPO, katilimci isadamlari ile yatirimcilari bir araya getirerek, ticari isbirligi ve küresel ortakliklar için yeni firsatlar sunuyor. Büyük ticaret kapasitesi ve gönül organizasyonuyla, Asya’dan Avrupa’ya Afrika ülkelerinden Türki Cumhuriyetlere kadar yabanci isadami, yerli ve yabanci katilimci firmalarla 1993 yilindan beri her iki senede bir Istanbul’ da yapiliyor.

Önceki Haber Sonraki Haber