Haberler
GÜN DEMOKRASİ VE MİLLİ İDAREYE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR

            Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, 15 Temmuz Cuma gecesi gerçeklestirilen darbe girisimiyle ilgili yazili bir açiklama yapti. Aziz Türk Milletimizin darbeyi püskürttügünü kaydeden Baskan Simsek, “sokaklara sahip çikmaya devam etmeliyiz” dedi.

        Baskan Simsek, “yasanan olaylarda sehit düsen basta güvenlik görevlilerimiz olmak üzere sivil vatandaslarimiza Allah’tan rahmet, yaralilarimiza da acil sifalar diliyoruz.

 Ülkemiz tarihi bir gün yasiyor. Demokrasiyi ve milli iradeyi sekteye ugratmaya çalisan güçler bir kez daha harekete geçti. Gün, demokrasi ve milli iradeye sahip çikma günüdür. Gücünü milletten almayan hain bir grubun kalkismasi, mesru hükümeti alasagi etme çabasi sonuçsuz kalacaktir. Bütün halkimizi bu kalkismaya karsi demokrasinin ve milli iradenin yaninda olmaya çagiriyoruz.

         Askerle vatandasi karsi karsiya getirme cabalari sonuçsuz kalacak, milletimizin özgürlük ve demokrasi hakki bu anti demokratik, vatan haini kalkisma ile engellenemeyecektir. Herkes bilmelidir ki MÜSIAD olarak demokrasiye ve milli iradeye sahip çikacak vatandaslarimizin yanindayiz.

          Milli irade tankla, topla bastirilamayacak kadar güçlüdür. Milletimiz bir kez daha demokrasiye sahip çikmistir. Allah aziz Türk Milletimizin yar ve yardimcisi olsun.”

Önceki Haber Sonraki Haber