Haberler
GENÇ MÜSİAD UMRE PROGRAMI İZLENİMLERİNİ PAYLAŞTI

MÜSIAD Konya Subesi tarafindan mutat olarak düzenlenen Cuma toplantilarinda bu hafta MÜSIAD Konya Gençlik Kurulu Umre Ziyareti Izlenimleri konulu program gerçeklestirildi. Programa MÜSIAD Konya Gençlik Kurulu’nun düzenledigi Siyer-i Nebi yarismasini kazanarak umre programina katilan KIMSEV Vakfi ve Karatay Sevgi Evleri’nde yasayan gençler, vakif yetkilileri, MÜSIAD Konya Sube üyeleri ve Gençlik Kurulu üyelerinin yani sira çok sayida davetli katilim sagladi. Terörle mücadele hayatini kaybeden sehitlerimiz ve vatandaslarimiz için Kur’an-i Kerim Tilavetlerinin yapildigi ve ilahilerin söylendigi program esnasinda katilimcilara hurma ve zemzem ikram edildi.

MÜSIAD Konya Subesi Gençlik Kurunca düzenlenen umre programi ile ilgili degerlendirmelerde bulunan MÜSIAD Konya Subesi Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mehmet Ali Özbugday, “Gençlik Kurulumuz tarafindan her yil umre programi düzenleniyor. Bu yilki umre programimizi daha da anlamli hale getirmek ve zenginlestirmek istedik. Bu amaçla KIMSEV Vakfi ve Karatay Sevgi Evleri’nde kalan kardeslerimize yönelik bir Siyer-i Nebi yarismasi düzenleyerek bu yarismada basarili olan on bir kardeslerimizi de umre programimiza dahil ettik. 15 gün süren kutlu ziyaretlerimiz esnasinda çok güzel anilarimiz oldu. Bu programimizda da kutsal beldelerde yasadiklarimizi paylasmak ve hasbihal etmek istedik” dedi.

Ardindan degerlendirmelerde bulunan MÜSIAD Konya Subesi Gençlik Kurulu Baskani Emre Babayigit de, “Gençlik Kurulu olarak her yil düzenledigimiz umre programimiz bu yil bizler için son derece özel olan genç kardeslerimizin katilimlari ile gerçeklestirmek istedik. Bu nedenle Siyer-i Nebi yarismasi organize ettik. Bu yarisma sonucunda on bir kardesimizi umreye götürmeye karar verdik. KIMSEV Vakfi ve Karatay Sevgi Evleri’nde kalan yüz elli kardesimizin bu umre programimiza katilmak için yogun bir sekilde çalismalar bizleri ayrica mutlu etti. Düzenledigimiz yarismada basarili olan on bir kardesimizle birlikte Peygamber Efendimizin huzuruna varmak nasip oldu. 15 gün boyunca bu kardeslerimizle gerçek manada agabey-kardes olduk, çok siki dostluklar, baglar kurduk. Bu umre programimiza onlarin gölgesinde gidip geldigimizi tüm samimiyetimizle ifade etmek istiyoruz. Bu programimizda da hem o kutsal topraklarda yasadiklarimizi paylasmak hem de terörle mücadelede kaybettigimiz sehitlerimizi ve vatandaslarimizi tekrar yâd etmek istedik. Bizler ülkemizin içinde bulundugu zor ve sancili süreçleri atlatacagina bütün kalbimizle inaniyor, umre programimiz için bizlere büyük destek veren MÜSIAD Konya Sube Baskanimiza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, KIMSEV Vakfi ve Karatay Sevgi Evleri Yöneticilerimize ve umre programimizda bizlerle birlikte olan kardeslerimize özellikle tesekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Toplanti, umre programi katilimcilarinin umre ziyaretleri esnasindaki izlenimlerini paylasimi ve toplu fotograf çekimi ile son buldu.

21.02.2016

Önceki Haber Sonraki Haber