Haberler
BÜYÜME RAKAMLARI UMUT VERİCİ

 MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, TÜIK (Türkiye Istatistik Kurumu) tarafindan açiklanan 2015 yili büyüme rakamlari ile ilgili yazili açiklamada bulundu.

Baskan Lütfi Simsek yaptigi yazili açiklamada, “Dünya ekonomilerindeki küçülmeye ragmen 2015’in ilk çeyreginde yüzde 2.5 büyüyen ülkemiz, ikinci çeyrekte 3.7, üçüncü çeyrekte 3.9, dördüncü çeyrekte ise 5.7 büyüyerek yil ortalamasinda yüzde 4’lük bir büyüme gerçeklestirerek tüm is alemi gibi bize de büyük mutluluk vermistir. Özellikle yilin son çeyreginde 5,7’lik bir büyüme 2016 yili içinde güçlü bir umut olusturmustur.

Ekonomik yapilanmasinin saglam oldugunu bir kez daha bu önemli büyüme rakamlariyla gösteren ülkemiz için bundan sonra yapilmasi gereken istikrarli bir sekilde bu büyüme rakamlarini sürdürmek olacaktir.

2015 yilini iki önemli seçim ve terör olaylari gölgesinde geçiren ülkemizin, ekonomik moral olarak bu verilere çok ihtiyaci vardi. Bu büyüme rakamlari 2016 yili içinde pek çok yatirimci ve uluslar arasi sermayeye Türkiye’ye yatirim yapmak açisindan önemli bir güven vermektedir. Türkiye nasil bir olumsuz hava içinde olursa olsun, piyasa üretim ve büyüme yönünü hiç degistirmemistir.

MÜSIAD Konya Subesi olarak, Dünya ekonomi piyasalarinda yasanan son gelismelere, terör basta olmak üzere yasanan pek çok olumsuzluga ragmen, Türkiye'nin ekonomik büyümedeki kararliliginin sürmüs olmasini bir kez daha takdirle karsiladigimizi ifade etmek isterim. Tüm bu zor sartlar altinda büyük sorumluluk alarak üretmekten vazgeçmeyen ve ülkemizin büyümesinde kilit rol oynayan sanayicilerimizi ve isadamlarimizi bir kez daha kutluyoruz” Ifadelerine yer verdi.

Önceki Haber Sonraki Haber