Haberler
Büyükelçi Tshidimba: "Ülkemizin Tarım Alanındaki Eksikleri Gidermek İçin Konya İle Çalışmalar Yürüteceğiz"

            Bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Tarım Fuarına katılmak üzere Konya’ya gelen Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka’yı ziyaret etti.

 15. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarına katılmak üzere Konya’ya gelen Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Konya’nın, tarım ve sanayi anlamında oldukça güçlü bir kent olduğuna dikkat çekti. Başkan Okka, “Geniş tarım arazisine sahip olan Türkiye’nin tahıl ambarı Konya’dır. Konya her geçen gün tarım alanında güçlenmektedir. Tarım alanında güçlendiği gibi sanayi alanında güçlenen Konya, Dünyanın rekabet edebilen şehirleri arasındadır. Konya’mız tarımdan sanayiye güzel bir geçiş göstermiştir. “Hedef Afrika” sloganıyla tarım sektöründe hem de sektörlerde edindiğimiz bilgi, birikim ve tecrübelerimizi paylaşmaya hazırız. Afrika Ülkeleriyle ciddi çalışmaların altına imza atmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba,  “Demokratik Kongo için tarım sektörü oldukça önemlidir. Ülkemizin belirlediği hedefler arasında tarım sektöründe bir adım ileri giderek kendi ürünlerimizi yetiştirmek istiyoruz. Tarım sektöründe Konya’dan alacağımız birçok bilgi ve birikim var. Bunun için Konya ile ilişkileri ileri düzeye taşıyarak Ülkemizin tarım sektöründeki eksikliklerimizi gidermek istiyoruz” dedi. 

Ziyaretin sonunda MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba’ya MÜSİAD Konya Almanak’ı hediye etti. 

Önceki Haber Sonraki Haber