Haberler
Büyükelçi Tshidimba: "Ülkemizin Tarım Alanındaki Eksikleri Gidermek İçin Konya İle Çalışmalar Yürüteceğiz"

            Bu yil 15’incisi düzenlenen Uluslararasi Tarim Fuarina katilmak üzere Konya’ya gelen Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba, MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka’yi ziyaret etti.

 15. Uluslararasi Tarim, Tarimsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarina katilmak üzere Konya’ya gelen Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba, MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. 

Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Konya’nin, tarim ve sanayi anlaminda oldukça güçlü bir kent olduguna dikkat çekti. Baskan Okka, “Genis tarim arazisine sahip olan Türkiye’nin tahil ambari Konya’dir. Konya her geçen gün tarim alaninda güçlenmektedir. Tarim alaninda güçlendigi gibi sanayi alaninda güçlenen Konya, Dünyanin rekabet edebilen sehirleri arasindadir. Konya’miz tarimdan sanayiye güzel bir geçis göstermistir. “Hedef Afrika” sloganiyla tarim sektöründe hem de sektörlerde edindigimiz bilgi, birikim ve tecrübelerimizi paylasmaya haziriz. Afrika Ülkeleriyle ciddi çalismalarin altina imza atmak istiyoruz” ifadelerini kullandi. 

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba,  “Demokratik Kongo için tarim sektörü oldukça önemlidir. Ülkemizin belirledigi hedefler arasinda tarim sektöründe bir adim ileri giderek kendi ürünlerimizi yetistirmek istiyoruz. Tarim sektöründe Konya’dan alacagimiz birçok bilgi ve birikim var. Bunun için Konya ile iliskileri ileri düzeye tasiyarak Ülkemizin tarim sektöründeki eksikliklerimizi gidermek istiyoruz” dedi. 

Ziyaretin sonunda MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Demokratik Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Marcel Mulumba Tshidimba’ya MÜSIAD Konya Almanak’i hediye etti. 

Önceki Haber Sonraki Haber