Haberler
BAŞKAN YARDIMCISI MURAT ÇANKIRLI: “İHRACATA GİRMEMDEKİ EN BÜYÜK ETKEN MÜSİAD’DIR”

Genç MÜSIAD Konya Subesi tarafindan MÜSIAD Kizilören Kuruçesme Handa düzenlenen Tecrübe Paylasim Programina MÜSIAD Konya Sube Baskan Yardimcisi Murat Çankirli konuk oldu. Sohbet ortaminda geçen toplantiya çok sayida Genç MÜSIAD üyesi katilim sagladi.  

     MÜSIAD Konya Subesi Kuruçesme Han'da gerçeklestirilen programin açilis konusmasini yapan MÜSIAD Konya Subesi Gençlik Kurulu Baskani Emre Babayigit, “Genç MÜSIAD, ülkemizde 72 ilde ve yurt disinda ise 180 noktada faaliyetlerini sürdürüyor. Biz 4 bin kisilik büyüklükle MÜSIAD ailesi içerisinde önemli bir yer aliyoruz. Nereye giderseniz gidin kapisini çalacaginiz bir Genç MÜSIAD’li kardesiniz var.  Genç MÜSIAD olarak gerçeklestirdigimiz Tecrübe paylasimi programlari bizler için çok önemli. Abilerimizin gerek is hayati gerekse normal yasamlarinda yasadiklari ve bin bir güçlükle elde ettikleri tecrübe ve basarilari bizimle bu ortamda paylasmalari, hayatin daha basinda olan biz gençler için rehber niteliginde, bizim hayata ve olaylara bakisimizi hatta yasam tarzimizi etkiliyor” dedi.

         Açilis konusmasinin ardindan sözü alan MÜSIAD Konya Sube Baskan Yardimcisi Murat Çankirli, “Degerli vakitlerini ailesiyle, arkadaslariyla geçirmek yerine bu programlara katilarak bir seyler ögrenmek ve kendini gelistirmek için bu tür kurumlari sahiplenen bir gençligin oldugu görmek bizleri çok mutlu ediyor, bu yüzden hepinize ayri ayri tesekkür ediyorum. Sizler bu ülkenin gelecegisiniz. Bu azminizin kirilmamasi ve gözlerinizdeki isigin sönmemesi en büyük dilegimizdir” seklinde konustu.  

    Genç MÜSIAD’in çok önemli bir birim oldugunu ifade eden Çankirli, “Genç MÜSIAD bizim kilcal damarimizdir. MÜSIAD Konya Subesi, yurt içi ve yurt disi dâhil olmak üzere Türkiye’nin en büyük subesidir. Bu büyüklükte bir sube olmak bizim sorumlulugumuzu artmaktadir” dedi. Ticarete nasil atildigini da anlatan Çankirli, yurt disina açilmayi planlayan genç girisimcilere de “analizi iyi yapin, eksikleri görün ve çalismalarinizi ona göre planlayin. Sürekli yeni projeler üretmeye çalisin” uyarisinda bulundu.  

Konusmasi sirasinda ticaret hayati boyunca unutamadigi anilarini da Genç MÜSIAD üyelerine aktaran Çankirli, “MÜSIAD’in benim is hayatima katkisi oldukça fazladir. MÜSIAD’ta görüsemediginiz insanlarla görüsüyor, sohbetler ediyor ve karsilikli olarak is hayatindaki bilgi, birikimi ve tecrübelerinizi paylasiyorsunuz. Bu is adamlarina ve sanayicilere çok ciddi katkilar sagliyor. Ihracata girmemdeki en büyük etken de bana büyük katkilar saglayan ve ticari hayatimi büyük ölçüde yön veren MÜSIAD’tir. Ticaretimde önceligimi MÜSIAD üyelerine dönük yapmayi tercih ediyorum” dedi.  

Program, MÜSIAD Konya Subesi Gençlik Kurulu Baskani Emre Babayigit’in,  MÜSIAD Konya Sube Baskan Yardimcisi Murat Çankirli’ya günün anisina hediye takdim etmesi ve Genç MÜSIAD üyelerine yemek ikrami ile son buldu.   

Önceki Haber Sonraki Haber