Haberler
BAŞKAN YARDIMCISI HIFSI SOYDEMİR: “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ GENÇLER YAPILANDIRACAK”

                  Genç MÜSIAD Konya Subesi tarafindan MÜSIAD brifing salonunda düzenlenen Tecrübe Paylasimi ve Yeni Pazar Arayislari programina MÜSIAD Konya Sube Baskan Yardimcisi Hifsi Soydemir konuk oldu. Sohbet ortaminda geçen toplantiya çok sayida Genç MÜSIAD üyesi katilim sagladi. 

MÜSIAD Konya Subesi Brifing salonunda gerçeklestirilen programda konusan MÜSIAD Konya Sube Baskan Yardimcisi Hifsi Soydemir, gençlere is hayatindaki tecrübelerini aktardi. Günümüzde genç MÜSIAD’in önemli bir birim haline dönüstügünü kaydeden Soydemir, ticareti hayatina nasil basladigini anlatti. Türkiye'nin gelecegini gençlerin yapilandiracagini belirten Soydemir, "Mazeret terazisi küfrü bile tartar. Siz gençler olarak azimle çalismali ve yeni Türkiye'nin gelecekteki en önemli gurur kaynagi olmalisiniz. Firsatlar her zaman insanlarin yanindan geçer. Bunlari degerlendiren kazanir. Suanda yakaladiginiz firsatlari en iyi sekilde kullanmalisiniz.  Vatana olan borcu ödemenin en güzel yolu bir istihdam iki ticarettir. Sizler yapacaginiz önemli ticaretlerle bu borcu ödemelisiniz" diye konustu. 

Bugün Sili'ye yapilan ticaretin 1990'li yillarda Isparta'ya yapilan ticaretle hemen hemen ayni oranda oldugunu vurgulayan Soydemir, "Mutlaka yeni pazar arayislarina girmelisiniz. Türkiye son yillarda önemli mesafe kat etti. Henüz kesfedilmemis ve açilmayi bekleyen ülkeler ile kuracaginiz ticari iliskiler sizi bir adim öteye tasiyacaktir. Müsterinin en huysuzu, sizin en degerli bilgi kaynaginizdir. Her an ögrenmeye açik olmalisiniz. Ölünceye kadar ögrenmelisiniz. Degisim, degismeyen tek kuraldir. Bizler geliserek degismeliyiz. Müslümanin iki günü birbiriyle ayni olmamalidir. Sürekli ileriyi hedefleyerek degismelisiniz" ifadesini kullandi. 

Sistemli, kültürlü ve organize çalismanin önemine deginen Soydemir, "Hem güçlü olmak zorundayiz, hem de çalismalarimizi bir sistem üzerinde devam ettirmeliyiz. Bizler insani kaynak olarak gören degil, kiymet olarak gören bir ecdadin torunlariyiz" dedi. 

MÜSIAD Konya Sube Baskan Yardimcisi Hifsi Soydemir, Genç is adamlarina Nijerya Is seyahatindeki izlenimlerini anlatti.

 Program, MÜSIAD Konya Subesi Gençlik Kurulu Baskani Emre Babayigit’in MÜSIAD Konya Sube Baskan Yardimcisi Hifsi Soydemir’e günün anisina hediye takdim etmesiyle son buldu.   

Önceki Haber Sonraki Haber