Haberler
BAŞKAN ŞİMŞEK’TEN KELEŞ’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyelerinden olusan heyet Konya Çalisma ve Is Kurumu Il Müdürlügü görevine atanan Emrah Keles’e hayirli olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren Konya Çalisma ve Is Kurumu Il Müdürü Emrah Keles, “Özel sektörümüzün gerek ülkemizin hedefleri gerekse de istihdamina sagladigi katki her geçen gün artmaktadir. Bizim de kurum olarak öncelikli hedefimiz is arayan ile isvereni bulusturarak, kalici istihdama katki saglamaktir. Ülke olarak daha fazla üretme mecburiyetimizin her geçen gün daha da arttigi bir dönemde bizler de, sanayicimizin nitelikli personel ve ara eleman ihtiyacini karsilamaya yönelik çalismalar yürütmek üzere is dünyamizla birlikte yeni projelere imza atmak için çalismalarimizi araliksiz sürdürecegiz. Düzenledigimiz mesleki egitim kurslarimizla ve bu dogrultuda vermis oldugumuz danismanlik hizmetlerimizle dogru kisiyi dogru isle bulusturmayi amaçliyor, bu sayede sanayicimizin ihtiyaci olan nitelikli eleman sikintisina çözüm üretmeye çalisiyoruz. Yeni dönemde is dünyasi ile koordineli çalismalarimiz sürecek” seklinde konustu.

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek de, “Is dünyasinin sorunlarina çözüm üretme noktasinda ISKUR ile iletisim halinde olmak bizim için önem arz eden bir konu. Is dünyasi olarak nitelikli ve yetismis eleman sikintimizin her geçen gün daha da arttigi bir dönemde sanayicimiz artik ara elemani bulma noktasinda da sikintilar yasamaktadir. Ülkemizin ekonomik istikrari için zor sartlar altinda büyük sorumluluk üstlenen sanayicimizin yetismis ve ara eleman bulamama sorunu çözülmesi gereken önemli bir konu. Gerek sehrimizin ve gerekse de ülkemizin hedeflerinin bu denli büyük oldugu günümüzde bu sorunun çözülmesi is dünyamizin elini güçlendirecektir. Is arayan vatandaslarimizin da kendi yetenekleri dogrultusunda uygun bir ise yönlendirilmesi ve o yönde mesleki egitim almalarinin saglanmasi da önem arz eden bir diger konudur. MÜSIAD Konya Subesi olarak üzerimize düsen görevi yerine getirmekte tereddüt etmeyecegimizi özellikle ifade etmek istiyoruz. Bu noktada tüm kurumlarimizla bugüne kadar oldugu gibi bugünden sonra da uyum içerisinde çalisacagimizi ve sorumluluk almaya devam edecegimizi belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandi.  

23.07.2015 

Önceki Haber Sonraki Haber