Haberler
BAŞKAN ŞİMŞEK’TEN İSO İKİNCİ 500 DEĞERLENDİRMESİ

                  MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, Istanbul Sanayi Odasi tarafindan açiklanan Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kurulusu listesi ile ilgili yazili bir açiklama yayinladi.

        Istanbul Sanayi Odasi'nin (ISO) açikladigi ikinci 500 listesindeki 13 Konya firmasini tebrik eden MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Türkiye’nin Ikinci 500 Büyük Sanayi Kurulusu listesinde Konya’nin 13 firma ile yer almasiyla birlikte, Konya’mizin ISO ilk 1000 siralamasinda 23 firma ile temsil edildigini görüyoruz. Konya, geçtigimiz yila göre bir firma kayip yasadi. Ancak, Konya Is Dünyasi olarak bu kaybin önümüzdeki yillarda telafi edilecegine inanmaktayiz” diye konustu.

            Dünya üzerinde ve bölgemizde meydana gelen karisikliklarin Konya sanayisinin olumsuz etkiledigine dikkat çeken Baskan Dr. Lütfi Simsek, “Özellikle Ortadogu cografyasinda yasanan gelismeler sanayicilerimizin yeni yatirimlar ve ihracat yapma noktasinda tedirginlige yol açmistir. Konya olarak ihracatimizda ilk siralarda yer alan Ortadogu ülkelerinde yasanan iç karisikliklarin son bulmasi en büyük temennimizdir. Bunun yani sira hemen yani basimizda yer alan Suriye’de ve dünya üzerinde belli bölgelerde süren savas ve kaos ortami bir an önce son ermelidir” ifadesini kullandi.    

      15 Temmuz Darbe girisiminde ortaya konulan kararli ve istikrarli durusunun ekonominin her alaninda da gösterilmesi gerektigini ifade eden Baskan Simsek, “Ekonomimize darbe vurmak isteyen dis güçlerin çabalarini sonuçsuz kalmistir. Türkiye’nin ekonomik temellerinin her hangi bir dis müdahaleye karsi dirençli oldugu bir kez daha ortaya çikmistir. 

           ISO ilk 1000 siralamasinda yasanan kaybin ve basarisiz olan 15 Temmuz darbe girisiminin Konyali sanayiciler üzerinde herhangi bir moral bozukluguna yol açmadan, daha da fazla üreterek devam edilmesi gerekmektedir. Ortaya çikan sonuç bizlere ülkemizin ve sehrimizin 2023 hedeflerine giden yolda daha fazla çalismamiz gerektigini de göstermistir. Bu asamada sanayicisinden mühendisine, ustasindan isçisine Konya’yi olusturan herkese daha büyük sorumluluklar düsmektedir. Bizler Konya sanayisinin bunu basarabilecek güce ve altyapiya sahip olduguna inaniyor, bu dogrultuda elimizi tasin altina koymaktan bir an bile tereddüt etmeyecegimizi özellikle belirtmek istiyoruz. Açiklanan ISO 1000 siralamasinda 23 firmanin 12’sinin MÜSIAD Konya Subesi üyesi firmalar olmasi bizlere ayrica gurur veriyor.   

     ISO ikinci 500 listesine girerek sehrimizi basariyla temsil eden firma sayimizin önümüzdeki yilarda katlanarak artmasi en büyük arzumuzdur. Bu vesile ile listeye girerek sehrimizi temsil eden basta MÜSIAD Konya Sube üyesi firmalarimiz, Enka Süt, Kombassan Kâgit, Safa Tarim, Atiker Metal, Kompen,Selva Makarna, Komgida, Tosunogullari Mobilya, Izi Süt olmak üzere, Büyük Hekimogullari, Akbel Süt, Altinapa Degirmencilik, Alaybeyi Gida, firmalarimizin tüm yönetici ve çalisanlarini tebrik ediyor, basarilarinin devamini diliyorum” dedi…  

Önceki Haber Sonraki Haber