Haberler
BAŞKAN ŞİMŞEK’TEN İSO İKİNCİ 500 DEĞERLENDİRMESİ

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, Istanbul Sanayi Odasi tarafindan açiklanan Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kurulusu listesi ile ilgili bir yazili açiklama yayinladi.

Simsek yaptigi yazili açiklamada, “Istanbul Sanayi Odasi tarafindan açiklanan Türkiye’nin Ikinci 500 Büyük Sanayi Kurulusu listesinde Konya’nin 14 firma ile yer almasiyla birlikte, Konya’mizin ISO ilk 1000 siralamasinda 24 firma ile temsil edildigini görüyoruz. Konya, geçtigimiz yila göre toplamda bir firma kayip yasadi. Gerek reel sektörün temsilcileri olarak gerekse de bir Konyali olarak bu kaybin önümüzdeki yillarda sürmemesi en büyük arzumuzdur” dedi.

Dünya üzerinde ve bölgemizde meydana gelen karisikliklarin Konya sanayisini olumsuz etkiledigine dikkat çeken Simsek, “Özellikle Ortadogu cografyasinda yasanan olumsuz gelismeler sanayicilerimizi yeni yatirimlar ve ihracat yapma noktasinda tedirgin etmektedir. Konya olarak ihracatimizda ilk siralarda yer alan Ortadogu ülkelerinde yasanan iç karisikliklarin son bulmasi en büyük temennimizdir. Bunun yani sira hemen yani basimizda yer alan Suriye’de ve dünya üzerinde devam eden savas ve kaos ortami bir an önce son bulmali” ifadelerini kullandi.

Ülkemizin acilen seçim atmosferinden çikmasi gerektigine de deginen Simsek, “7 Haziran’da gerçeklestirilen seçimlerin sonuçlarina göre bir an önce hükümet kurma çalismalarinin tamamlanmasi ve gündemimizin yeniden ekonomi olmasi gerekmektedir. Uzun yillardir yakalanan istikrar ve güven ortaminin devami için belirsizligin son bulmasi ve yeni sanayi politikalari ile sanayicinin elinin güçlendirilmesi ülkemizin gelecegi açisindan hayati öneme sahiptir. Is dünyasi olarak temel beklentimiz ekonomiyi ve üretimi önceleyen bir hükümet modelinin ortaya çikmasidir” seklinde konustu.

ISO ilk 1000 siralamasinda yasanan kaybin Konyali sanayiciler üzerinde herhangi bir moral bozukluguna yol açmadan kalindigi yerden daha fazla üreterek devam edilmesi gerektigini vurgulayan Simsek, “Bu sonuç bizlere ülkemizin ve sehrimizin 2023 hedeflerine giden yolda daha fazla çalismamiz gerektigini de göstermistir. Bu asamada sanayicisinden mühendisine, ustasindan isçisine Konya’yi olusturan herkese daha büyük sorumluluklar düsmektedir. Bizler Konya sanayisinin bunu basarabilecek güce ve altyapiya sahip olduguna inaniyor, bu dogrultuda elimizi tasin altina koymaktan bir an bile tereddüt etmeyecegimizi özellikle belirtmek istiyoruz. Açiklanan ISO 1000 siralamasinda Konya merkezli 24 firmanin 14’ünün MÜSIAD Konya Subesi üyesi firmalar olmasi bizlere ayrica gurur veriyor” ifadelerine yer verdi.

MÜSIAD Konya Sube Baskani Simsek, ISO ikinci 500 siralamasinda yer alan; Hekimoglu Un Fabrikasi Tic. ve San. A.S., Akbel Süt ve Süt Ürünleri San. ve Tic. A.S., Kombassan Kagit Matbaa Gida ve Tekstil San. Tic. A.S., Komyapi Hazir Beton Prefabrik Insaat Taahhüt San. ve Tic. A.S., Büyük Hekimogullari Gida San. ve Tic. A.S., Altinapa Degirmencilik Tic. ve San. A.S., Atiker Metal Ithalat Ihracat ve Imalat San. Tic. A.S., Safa Tarim A.S., Kompen PVC Yapi ve Insaat Malzemeleri San. ve Tic. A.S., Selva Gida Sanayi A.S., KOMGIDA Kombassan Gida Ihtiyaç Maddeleri ve Petrol Ürünleri San. ve Tic. A.S., Izi Süt ve Gida Mamülleri San. Tic. A.S., Gitas Gida ve Ihtiyaç Maddeleri Tic. ve San. A.S., Tosunogullari Mobilya San. ve Tic. A.S.’ye ve tüm çalisanlarina tebriklerini iletti. 

15.07.2015

Önceki Haber Sonraki Haber