Haberler
BAŞKAN ŞİMŞEK, TSK’NIN CERABLUS’TAKİ “FIRAT KALKANI” OPERASYONUNA YÖNELİK DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

  Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, Türk Silahli Kuvvetleri’nin (TSK) Cerablus’taki “Firat Kalkani” adli operasyonuna yönelik yazili bir açiklama yapti.

 “Zor günlerden geçtigimiz ama milletçe birlikteligimiz ve kararli durusumuzu sürdürdügümüz bir dönemde, Konya is dünyasi olarak, hükümetimizin yaptigi çalisma ve operasyonlari sonuna kadar destekliyoruz” diyen Baskan Simsek, “Bölgede sinir güvenliginin artirilmasi ve bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi için Türk Silahli Kuvvetleri tarafindan yürütülen operasyon ülkemiz için oldukça önemlidir. Milletimizin güvenligini temin etmek için baslatilan bu askeri harekâtta, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Suriye’nin kuzeyindeki terörist olusumlarin ilerlemesini durdurmak, Suriye’nin toprak bütünlügünü korumak ve ülkemizin güneydogusunda yeni bir devletin kurulmasi niyetiyle atilan adimlari durdurmak için baslatilan “Firat Kalkani” operasyonu, ayni zamanda 15 Temmuz’dan sonra güney ve dogu illerimizde sayisi arttirilan terör saldirilarina da bir cevap niteligi tasiyor. Bütün bu nedenlerden dolayi ‘Firat Kalkani’ operasyonunun milletimizin emniyeti için bir kalkan oldugunu düsünüyoruz. Sayin Cumhurbaskanimizin dedigi gibi, hiçbir terör örgütünün ve onlari destekleyen hiçbir gücün, bu birlik ve beraberlik karsisinda basarili olma sansi yoktur. Türkiye’ye tehdit olusturacak her türlü unsurun karsisinda bu güçlü milleti, ülkesine sadik ordusunu ve polisini bulacaklardir.

Dünya var oldukça hiçbir güç Türkiye'yi bölemeyecek, devletimizi yikamayacak ve ezanlarimizi susturamayacaktir” ifadelerini kullandi. 

 

Önceki Haber Sonraki Haber