Haberler
Başkan Pekyatırmacı'dan MÜSİAD Konya'ya Ziyaret
Selçuklu Belediye Baskani Ahmet Pekyatirmaci, MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka’yi ziyaret etti. Baskan Okka ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre görüsen Pekyatirmaci, yatirimlari hakkinda bilgi verdi.

Amaçlarinin Selçuklu halkina en iyi sekilde hizmet edebilmek oldugunu ifade eden Selçuklu Belediye Baskani Ahmet Pekyatirmaci, “Bugüne kadar Selçuklu’da hayatin her alanina deger katacak güzel islere imza atildi. Yeni ihtiyaçlar yeni çalismalarin yapilmasini gerektirmektedir. Bu anlamda ilçede yapilacak daha çok isimiz var. Su anda yapimi devam eden 50’nin üzerinde projemiz var. Bunlara her geçen gün yenilerini de ilave ediyoruz. Selçuklu’nun 72 mahallesi için ihtiyaçlar dogrultusunda en iyi hizmeti sunmanin gayretindeyiz. Basarilarimizin ilk kaynagi hemserilerimizden aldigimiz destek ve güvendir. Allah bu birlik ve beraberlik ruhumuzu bozmasin.

Ülkemiz, refah ve büyüme açisindan büyük bir ivme kazanmistir. Bu büyüme sürecinde ülkemiz adina milli ve yerli yüzlerce kaynak üretildi. Bu kaynagin üretilmesinde temel olan, güven ve istikrardi. Ülkemizin yapisi geregi ülkemizden beklentiler çok. Bizden beklentisi, ümidi olan ülkelerin yaninda Türkiye üzerinde kirli emelleri olan ve Türkiye ile beraber çevresindeki cografyaya sekil vermeye çalisan, bu cografyadan nemalanmak isteyen ülkeler de var. Bunlarin temel gayeleri  Türkiye'yi güçsüzlestirmek, zayiflatmak ve ülkemizi kendileri tarafindan yönetilebilir bir ülke haline getirmek. Bunlari yaptiktan sonra da Türkiye'nin kaynaklarini kendi istedikleri sekilde yönetmek ve cografyamizdaki diger ülkeleri de ayni sekilde yönetebilmek. Onlarin bu amaçlarini engelleyen tek sey Türkiye'nin istikrari, Türkiye'nin güçlü olmasi ve rol biçilen degil, rol biçen bir ülke olmasidir” dedi.  

Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getiren MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka da “Türkiye’nin en yaygin Sivil Toplum Kurulusu olan MÜSIAD,  yurt içinde 86, yurt disinda 76 ülke ve 206 farkli noktada hizmet vermektedir. MÜSIAD Konya Subesi de faaliyet ve üye bakimindan Türkiye’nin en etkin subesidir. Kuruldugu 1993 yilindan bugüne, hazirladigi projeler ve gerçeklestirdigi faaliyetlerle sehrimizin ekonomisine ciddi yön vermektedir. Sehrimizin ekonomisine katki saglamak ve sanayicilerimizin alternatif pazarlara ulasmasi için çalismalarimizi bu yönde sürdürüyoruz.

Bölge cografyasinin umudu olan ülkemiz, ABD’nin, dogrudan ekonomimizi hedef alan siyasi ve ekonomik yaptirimiyla karsi karsiyadir. Bu operasyona asla ama asla boyun egmeyecegiz. 15 Temmuz darbe girisiminin üstesinden gelen kahraman Türk Milleti, ülkesinin ekonomisi üzerine oynanan oyunu da bozacaktir. Çiktigimiz bu uzun yolda, milli ekonomi modelimizi hedef alan bütün saldirilara karsi dik ve kararli durusumuzdan ödün vermeyecegiz. Bu hususta devletimize ve halkimiza güvenimiz tamdir. Bu mücadelede üzerine düsen her ne varsa yapmaya haziriz. Bu asamadan sonra üretim gücümüzü artirarak devam ettirmeliyiz. Her platformda dile getirdigimiz gibi kalkinmanin tek yolu üretimdir. Büyük Türkiye hedeflerine ulasabilmek için üretim gücümüzü en üst seviyelere ulastirmaliyiz. MÜSIAD Konya olarak bizler, kentimizin ekonomisine ve istihdamina da özel bir önem vermekteyiz. Bu hassasiyetle çalismalarimizi bu yönde yürütmekteyiz” dedi.

Önceki Haber Sonraki Haber