Haberler
Başkan Okka: Türkiye, ekonomisi, ordusu, sanayisi ve sivil toplumuyla, güçlü ve büyük bir devlettir

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka,  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Ocak ayı İhracat rakamlarını değerlendirdi.  

Başkan Okka yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Türkiye’nin Ocak ayı ihracatı yüzde 16,3 artışla 12 Milyar 198 Milyon dolar olmuştur. Konya’mızın Ocak ayı ihracatı ise yüzde 18,78 oranında artışla 135 milyon 658 bin dolar olarak gerçekleşmiştir. Konya’mız, Ocak ayında il bazında Türkiye’nin ihracatının yüzde 1.11’ini gerçekleştirmiştir. Bu da gösteriyor ki, Konya 2018’de yine rekorlar kıracak ve Türkiye ihracatını ileriye taşıyan illerden biri olmaya devam edecektir. 

Suriye topraklarında ülkemizi tehdit eden terör örgütlerine yönelik Zeytin Dalı Harekâtı’nın devam ettiği bu günlerde, ekonomimizle ilgili bu güzel gelişmeler, Harekâtın ekonomiye etkisini tartışan kesimlere verilen en güzel cevaptır. Türkiye, ekonomisi, ordusu, sanayisi ve sivil toplumuyla, güçlü ve büyük bir devlettir. Büyük devlet olmanın gereği olarak sınırlarımızın güvenliği ve gelecekteki huzurumuz için yürütülen harekâtı iş dünyasının temsilcileri olarak destekliyoruz. Böyle büyük ve önemli bir harekâtın ekonomik boyutunu iş dünyası olarak yüklenecek olmamızın, güvenlik güçlerimizin büyük bir kahramanlıkla canlarını ortaya koyarak verdikleri mücadele yanında bir kıymeti bulunmamaktadır.

Bu kadar önemli bir harekâtta, yerli silahlarımızın etkili bir şekilde kullanılıyor olması, operasyonun maliyetini karşılamada herhangi bir aksaklığın yaşanmıyor olmasına, sanayinin, üretimin ve güçlü ekonominin önemini ortaya koyması açısından da dikkat çekmek gerekiyor. Savunma sanayisine yatırım yapanlar başta olmak üzere ülkemizin ekonomisini sırtlayan, üreten, yatırım yapan, dünya pazarlarına açılarak ülkesinin büyümesine katkı sağlayan bütün sanayici ve iş adamlarımızı kutluyorum.

MÜSİAD Konya olarak, ülkemizin Büyük Türkiye hedeflerine ulaşması, kalkınması ve refahı için durmadan çalışmaya, istihdamı artırmaya, risk almaya, üretmeye ve ihracata devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 
Önceki Haber Sonraki Haber