Haberler
Başkan Okka: 3. Çeyrek Büyüme Rakamları Heyecan Verici
            Müstakil Sanayici Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Türkiye Istatistik Kurumu (TÜIK) tarafindan açiklanan 2017 yili üçüncü dönem büyüme verilerini degerlendirdi. 

           Baskan Okka yaptigi açiklamalarda su görüslere yer verdi; “Türkiye ekonomisi, 2017 yilinin üçüncü çeyreginde yüzde 11.1 büyüdü. Dövizde devam eden hareketlilik ve yüksek seyreden faiz oranlari gibi is dünyasini olumsuz etkileyen faktörlerin canimizi yaktigi bir dönemde, beklentilerin üzerinde gerçeklesen büyüme orani, is dünyasini sevindirmistir.

Son alti yilin rekoru olan büyüme rakamlari cografyamizdaki kosullar ve ülkemizin son 18 ayda atlatmis oldugu badirelerle birlikte degerlendirildiginde, sanayici ve isadamlarimizin karamsarliga sürüklenmedigi, cesaret ve azimle çalismaya ve üretmeye devam ettigini ortaya koymaktadir.

MÜSIAD Konya Subesi olarak, dördüncü çeyrekte de büyüme rakamlarinin beklentilerin üzerinde gerçeklesecegine inaniyoruz. Büyük Türkiye hedeflerine ulasabilmek için üretim gücümüzü arttirarak devam ettirmeliyiz. Is dünyasi olarak kalkinmanin tek yolunun üretimden geçtigini bir kez daha ifade etmek istiyorum.

 Ülke ekonomisindeki büyümenin, günlük hayatimiza etkilerini biran önce görebilmemiz ve büyümenin sürdürülebilir olmasi için, ekonomi yönetiminin, üretimi, ihracati, büyümeyi ve istihdami önemseyen reformlari bir an önce hayata geçirmesi gerekmektedir. Tüm bu zor sartlar altinda büyük sorumluluk alarak ülkemizin büyümesinde kilit rol oynayan sanayicilerimizi ve isadamlarimizi bir kez daha kutluyorum” dedi.

 

Önceki Haber Sonraki Haber