Haberler
Başkan Okka: “Karar Şehrimizin ve Ülkemizin İhracatına Büyük Katkı Sağlayacak”

          MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, uzun süredir gündemde olan ve ihracatçilara yesil pasaport alma yolunu açan karari degerlendirdi. Resmi Gazetede yayimlanan kararin is dünyasinda büyük sevince yol açtigini ifade eden Baskan Okka, gerek sehrimizin gerekse de ülkemizin ihracatina büyük katki saglayacagini kaydetti.  

       Ihracat yapan firmalarin yetkililerine hususi damgali pasaport verilmesine iliskin esaslar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayisinda yayimlanan Bakanlar Kurulu karari ile belirlendi. Kararin ardindan yil içinde 22 bin ihracatçi firma yesil pasaport hakkindan yararlanacak. Karari degerlendiren MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “Is dünyasinin temsilcileri olarak yesil pasaport haberini bekliyorduk, karari sevinçle karsiladik” dedi. 

Okka degerlendirmesinde su görüslere yer verdi; “Ülkemizin ihracatini artirmaya yönelik atilan bu adim oldukça önemlidir. Yesil pasaport alan is adamlarimiz Türkiye’ye vize uygulayan birçok ülkeye daha rahat girebileceklerdir. Bu sayede pazarlarda yeni müsterilerle tanisarak ticari iliskiler kuracaklardir. Ayrica yogun rekabet içerisinde ve siyasi kararlar nedeniyle isleri oldukça zor olan ihracatçilarimizin islerini kolaylastiracaktir. Bu vesile ile gerek sehrimizin gerekse de ülkemizin ekonomisine ciddi katki saglayacagini düsünmekteyiz” ifadelerine yer verdi. 

Önceki Haber Sonraki Haber