Haberler
Başkan Okka: “İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs Kararını Destekliyoruz”

           Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, ABD’nin Kudüs’ü Israil’in Baskenti olarak kabul etmesine karsi bir araya gelen Islam Isbirligi Teskilati (IIT) Olaganüstü Zirvesinde çikan kararla ilgili yazili bir açiklama yapti.

 Baskan Okka; “Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in çagrisi ile bir araya gelen Islam Isbirligi Teskilati (IIT) Olaganüstü Zirvesi, Kudüs’ün sahipsiz olmadigini bütün dünyaya bir kez daha göstermistir. ABD Baskani Donald Trump’in, Kudüs’ün Israil’in baskenti olarak kabul edilmesine yönelik aldigi karar, tarihe kara bir leke olarak geçmistir. Kudüs’ü, Israil’in Baskenti olarak kabul eden ABD, bu karariyla Filistin konusunda tarafini açikça belli etmistir. Bu durum karsisinda Istanbul’da toplanan Islam Isbirligi Teskilati (IIT) Olaganüstü Zirvesi’nde Kudüs’ün, Filistin’i kan gölüne çeviren Israil’in eline birakilmayacagi gür bir sesle ifade edilmistir.

Kudüs meselesine hassasiyetle yaklasan tüm Islam ülkelerinin, Istanbul’da düzenlenen zirvede bir araya gelmesi, yillaridir umutla bekledigimiz vahdet arayisinin ilk tohumlari olmustur. ABD’nin dünya barisini sarsmaya yönelik bu yaklasimina karsi Islam ülkelerinin tek ses olmasi, bölgesel huzurun ve adaletin saglanmasi adina çok önemli bir gelisme olmustur.

Su bilinmelidir ki zalimin zulmüne karsi, mazlumun yaninda yer almamak ve yapilanlar karsisinda sessiz kalmak, zulme göz yummak demektir. Müslümanlar için Kudüs’e sahip çikip destek vermek en temel görevlerden biridir.

Konya is dünyasinin temsilcileri olarak bizler de, IIT Kongresinde alinan “Kudüs Filistin’in Baskentidir” kararini sonuna kadar destekliyor ve tüm gücümüzle zalimlerin karsisinda yer aldigimizi bir kez daha ifade ediyoruz” dedi. 

Önceki Haber Sonraki Haber