Haberler
BAŞKAN DR. ŞİMŞEK’TEN KONYALI FİRMALARA TEŞEKKÜR

 MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, Istanbul Sanayi Odasi tarafindan açiklanan Ilk 500 Büyük Sanayi Kurulusu Arastirmasi sonuçlarini degerlendirdi.

Baskan Dr. Simsek, “Istanbul Sanayi Odasi tarafindan her yil düzenli olarak açiklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kurulusu listesinde Konya’nin 10 firma ile temsil edilmesi is dünyasi olarak bizleri memnun etmistir.

Ancak kentimizi temsil eden firmalarin bir önceki yila göre ayni sayida oldugunu görmekteyiz. Seksenden fazla sektörde üretim ve 170’e yakin ülkeye ihracat yapan Konya sanayisinin listede yeterli oranda bulunmadigini ifade etmek istiyorum. Konyali sanayiciler olarak, ülkemizin 500 milyar dolarlik ihracat hedefine sehir olarak 15 milyar dolarlik katki saglamak istiyorsak listeye giren Konyali firma sayisinin daha da artirilmasi gerekmektedir. Ahilik geleneginden gelen Konya sanayisi bunu basaracak alt yapiya ve güce sahiptir.

Ülkemizin ve sehrimizin 2023 hedeflerine katkida bulunmak amaciyla bölgede ve dünya üzerinde yasanan tüm olumsuz gelismelere ragmen üretim kültürünü benimseyen sanayicimizin üretmekten vazgeçmemesi de sevindirici bir gelismedir.

Bu durumun devam ettirilebilmesi adina atilmasi gereken en önemli adim, sanayicimizin yeni sanayi politikalari ile daha fazla üretmeye tesvik edilmesidir. Listeye baktigimizda agirligi Marmara bölgesinde faaliyet gösteren firmalar olusturmaktadir. Anadolu sanayicisine verilen destegin mutlaka daha da artirilmasi gerekmektedir.

ISO Ilk 500 listesine girerek sehrimizi basariyla temsil eden firma sayimizin önümüzdeki yilarda katlanarak artmasi en büyük arzumuzdur. Bu vesile ile listeye girerek sehrimizi temsil eden basta MÜSIAD Konya Sube üyesi firmalarimiz Konya Seker, Akova Süt, Helvacizade olmak üzere Eti Aluminyum, Tümosan, Pakpen, Ova Un, Konya Çimento, Aydinlar, Hekimoglu Un firmalarimizin tüm yönetici ve çalisanlarini tebrik ediyor, basarilarinin devamini diliyorum.” dedi.

Önceki Haber Sonraki Haber