Haberler
BAŞKAN DR. LÜTFİ ŞİMŞEK, TÜRKİYE GÜÇLÜ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, TÜIK (Türkiye Istatistik Kurumu) tarafindan açiklanan 2016 yilinin ilk üç aylik büyüme rakamlari ile ilgili degerlendirmelerde bulundu. 

Türkiye ekonomisi 2016'nin ilk çeyreginde yüzde 4,8'lik büyüme performansiyla dünyada 8'inci oldugunu vurgulayan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, Türkiye’nin son çeyrek verileriyle dünyanin en hizli büyüyen 20 ülkesi arasina girdigini kaydetti. Dr. Simsek, “ilk üç aydaki büyüme orani is dünyasi açisindan son derece cesaret vericidir. Her alanda kendisi ispatlayan ülkemizin ekonomi alaninda da varim dediginin bir kanitidir. Ülkemizin tüm Avrupa Birligi ülkelerinden daha hizli büyümesi bizleri son derece sevindirmistir” dedi. 

Baskan Dr. Lütfi Simsek, 2015 yilini iki önemli seçim ve terör olaylari gölgesinde geçiren ülkemizin, ekonomik moral olarak bu verilere çok ihtiyaci vardi. Bu büyüme rakamlari pek çok yatirimci ve uluslararasi sermayeye Türkiye’ye yatirim yapmasi açisindan önemli bir güven verecektir. Türkiye nasil bir olumsuz hava içinde olursa olsun, piyasa üretim ve büyüme yönünü hiç degistirmemistir.

 MÜSIAD Konya Subesi olarak, Dünya ekonomi piyasalarinda yasanan son gelismelere ve terör basta olmak üzere yasanan pek çok olumsuzluga ragmen, Türkiye ekonomisinin büyümesini bir kez daha takdirle karsiladik. Bize düsen görev, sorumluluklar dâhilinde dis ticaret verilerinin ihracat yönünde daha yüksek seviyelerde olmasini saglamaktir. Tüm bu zor sartlar altinda büyük sorumluluk alarak üretmekten vazgeçmeyen ve ülkemizin büyümesinde kilit rol oynayan sanayicilerimizi ve isadamlarimizi bir kez daha kutluyoruz” diye konustu. 

Önceki Haber Sonraki Haber