Haberler
Angı: "Çok zor şartlardan bugünlere gelindi"

MÜSIAD Konya’da her Cuma gerçeklestirilen programlarin bu haftaki konugu, AK Parti Konya Il Baskani ve MÜSIAD Konya Subesi 2. Dönem Baskani Hasan Angi oldu.Toplantida bilgi, birikim ve tecrübeler paylasildi. 

MÜSIAD Konya Subesi brifing salonunda düzenlenen programin açilis konusmasini yapan MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, “MÜSIAD Konya olarak önceki dönem baskan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldik. Üyelerimiz arasinda kaynasmayi artirmak için bu tür programlari önemsiyoruz. Bölgesel kahvalti programlarimiz, hasbihallerimiz ve cuma konferanslarimizla isbirligi ortamimiz daha da kuvvetlenecektir.

Geçtigimiz hafta içerisinde açiklanan ihracat rakamlarina baktigimizda, son aylarda yasadigimiz ekonomik durgunlugun ardindan yüzümüzü güldürecek sonuçlarin gelmeye basladigini görüyoruz Ekim ayinda Türkiye’nin ihracati bir önceki yilin ayni ayina göre yüzde 13,1 oraninda artarak 15 milyar 732 milyon dolara yükselmistir. Konya’mizin ihracati ise geçtigimiz yilin ayni ayina göre yüzde 18,4 artarak 164 milyon 542 bin dolar olmustur. Konya bu rakamlarla, aylik bazda tarihinin en yüksek ihracat rakamina ulasirken, Türkiye ihracatindan daha büyük bir artis göstererek de ülke ekonomisindeki yerini göstermistir. Inaniyoruz ki, ekonomimiz gün geçtikçe daha iyi seviyelere ulasacaktir. Buradan, her türlü zor kosullara ragmen üreten, yatirim yapan, ülkemizin ekonomisini sirtlayan, dünya pazarlarina açilarak ülkesinin büyümesine katki saglayan bütün sanayici ve is adamlarimizi kutluyorum” dedi.

AK Parti Konya Il Baskani ve MÜSIAD Konya Subesi 2. Dönem Baskani Hasan Angi da, ihracattaki basariya deginerek konusmasina basladi. Angi, “Daha önce bir yilda yaptigimiz ihracati suanda bir ayda yapar olduk. Insallah ilerleyen dönemlerde haftalik yapan bir sehre dönüsürüz. Ürettigimizi yurt disina satmanin keyfini yasamak apayri bir seydir. Dünya piyasalarindaki olumsuzluklara ragmen isadamlarimiz ve sanayicilerimiz canla basla çalismaktadir.

Müsiad Konya’nin 2. döneminde görev alan yönetim kurulu üyelerimizle birlikte buradayiz. Bizden sonra bayragi teslim alan arkadaslarimiz basarili bir sekilde subemizi bu günlere getirdiler. Emegi geçen bütün arkadaslarimiza tesekkür ediyorum. Aramizdan ayrilanlara da Allah’tan rahmet diliyorum.

Biz, MÜSIAD Konya yönetimde 28 Subat dönemini yasadik. Çok zor sartlardan bugünlere gelindi. O dönemde en az üye kaydeden bir subeydik. Simdi imkânlarimiz eskisinden çok farkli durumda. Insallah yarin çok daha güçlü olarak, adaletin hakim oldugu, zulümden arinmis bir dünyayi da görürüz. 15 Temmuz ise ülkemizi farkli bir sekilde sarsmistir. Ancak, yapimiz o kadar saglam temeller üzerine kurulmus ki, tüm bu badireler atlatilmis, kurumlarimiz dayanisma içerisinde gücünü artirarak çalismaya devam etmektedir

Konya’mizda, odalarimiz birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye devam ediyor. Bugüne kadar hamdolsun bu birlik ve beraberligimizden ödün vermedik, bundan sonra da vermeyecegiz. Hangi görevde olursak olalim, bu sehir için, bu millet için variz.

Türkiye, ekonomide çok büyük mesafe aldi. Türkiye’nin üretebilen ve ürettigini satabilen bir ülke olmasi, ekonomisindeki iyi gelismeler bizi son derece memnun etmektedir. Ama bizler, helal lokma noktasini asla göz ardi etmeyecegimiz bir hayati kendimize hedef almak zorundayiz. Amacimiz, ileride hayirla anilacak bir insan olmak olmali. Rabbim ülkemiz ve milletimizin yardimcisi olsun.

Hasan Angi’nin ardindan MÜSIAD Konya Subesi 2. Dönem yöneticileri, tecrübelerini paylasti. Programin sonunda MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, AK Parti Konya Il Baskani ve MÜSIAD Konya Subesi 2. Dönem Baskani Hasan Angi’ya hediye takdim etti.

Önceki Haber Sonraki Haber