Haberler
Abdullah Çiftçi: “İnsanın Kontrol Edildiği Bir Dünya Kurgulanıyor”

           MÜSIAD Konya Subesi tarafindan düzenlenen konferansa Sosyal Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Dernegi Baskani Abdullah Çiftçi konuk oldu. MÜSIAD Konya Subesi brifing salonunda gerçeklestirilen konferansta “21 Yüzyil Dijital Dünya Düzeni ve Türkiye” konusu degerlendirildi. Konferansa çok sayida MÜSIAD ve Genç MÜSIAD üyesi katildi.

            MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka’nin açilis konusmasinin ardindan sözü alan Sosyal Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Dernegi Baskani Abdullah Çiftçi, 4.Sanayi Devrimi, Bir Kusak Bir Yol Projesi, Yapay Zeka ile Nasil Bir Dünya Sekillenecek, Türkiye Ne Yapmali? konularinda sunumunu gerçeklestirdi. Çiftçi, “Dünyanin arka planinda ne oldugunu görmeden önümüzü görmemiz mümkün degil. Bu ticarette de böyledir. Dünyada kim kimdir. Dünyadaki mücadele ekonomi mücadelesi degildir. Para küçük insanlarin mücadelesi deniyor. Dünyadaki ana mücadele hak batil mücadelesidir. Günümüzde insanin kontrol edildigi bir dünya kurgulaniyor. Çalismalarini bu yönde ilerletiyorlar. Bakara süresinin 205’inci ayetinde, “Onlar is basina geçti mi yeryüzünde bozgunculuk çikarmak, ekini ve nesli helak etmek için kosar. Allah ise bozgunculugu sevmez.” Bugün genetik çalismalarla Allah’in yaratmis oldugu insanin fitratini degistirmeye yönelik çalisma yürütülüyor.

            20. yüzyilda dinler üzerinden insanlari kontrol altina almaya çalisiyorlar. Özellikle de ülkelerde muhalefet nasil ayaklanir buna ugrasiyorlar. Muhalefet üzerinden ülkeyi karistirmaya kaos ortami olusturmaya çalisilmaktadir. Türkiye’de Amerikan Büyükelçisi sik sik çesitli yerleri ziyaret ediyor. Bunlarin hepsi istihbaratçidir. Batililar kimi nereye gönderecegini çok önceden planliyor. Gezi Parki olaylarinda bir grup Amerikali, benimle gazeteci kimligine bürünerek sizi tanimak istiyoruz diye bir soru yönelttiler. Bende bu palavralari birakinda, CIA’deki derecenizi ögrenmek istiyorum dedim. Irkildiler ve neden böyle konusuyoruz dediler. Yasadigim bu olayin ardindan, Gezi parki olayinin baslamasindan 40 gün önce Hükümete Gezi parki olaylarinin yasanacagina dair bir rapor sundum. Ülkemize gelen ajanlar ortaligi karistirmak için uzun zaman ugrastirlar. Ama basarisiz oldular. Bunlardaki akil seytani bir akildir, panzehiri de Rahmani bir akildir.

            Facebook 21. Yüzyilda tamamen aile yapisini degistirmeye yönelik tasarlanmistir. Bugün ailelerin tek basina sosyal medya ile mücadele etmesi mümkün degildir. Sosyal medya ile devlette mücadele etmelidir. Devlet destegi olmazsa aile tek basina mücadelede basarisiz olur. Çünkü çocugu ailede korursun ama okulda sinif arkadaslariyla tekrar sosyal medyayi kullanir. Facebook ve Twitter ’in arka plan analizleri var. Gezi parki olaylarini sosyal medya üzerinden yürüttüler. Sosyal medya üzerinde önce algi operasyonu, sonrasinda öfke operasyonu ve son olarak da organize bir sekilde eyleme dönüstürdüler. Eylem ilk baslarda masumane gösterildi. Çünkü basta gelenler nerede olduklarini bilmeden oradaydi. Daha sonra terör örgütleri devreye girdi ve halki galeyana getirdi. Seytani akli tanirsak ne yapacagini çözümleyebiliriz. Seytani akil bugün Gezi Parki ve 15 Temmuz Darbe girisimi gibi farkli yöntemlerle Türkiye’ye operasyon çekmeye çalisti. Sosyal medya kullanilarak vatandaslarimizin zihinlerini etkileyip yönlendirilmeye çalisildi. 

            Bilim, bu alemi açiklamaya yetmez. Bilim insanin aklinin ürünüdür. Oysaki Allah insani yaratmistir.  Peygamberler olmasaydi medeniyet olmazdi. Çünkü onlar, insanlik ne zaman ki yoldan çiktiginda dogruyu yanlisi, iyiyi kötüyü, güzeli çirkini gösterdi. Yani tüm degerlerin bugün kaynagi peygamberimizdir. Onlar dogru yolu göstermeseydi insanlik bu durumda olmazdi. Bu yüzyilda dijital dünya projesini kurguluyorlar. Bununla birlikte 4. Sanayi devrimini ilan ettiler. 2015 Davos’ta ilk robot delege kaydedildi. Yapay zekâ ortaya çikti. 21. yüzyilda 4. Sanayi devrimiyle birlikte hayatimiza robotlar girdi. Isveren, isçi ve üretim kavrami yavas yavas degisiyor. Milyonlarca robot üretildi ve bekletiliyor. Robotlar hayatimiza çok hizli bir sekilde girecek. Yakin zamanda Konya’da en önemli islerden biri robot tamirciligi olacak. Robotlar insan hayatina girdigi zamanda insanlar issiz kalacak. Dünya üzerinde issizlik orani çok fazla olacak. Savaslarin da sekli degisecek. Allah’in yarattigi her seyi robota çevirip insan hayatina yerlestirecekler” dedi.  

            Konferansin sonunda MÜSIAD Konya Sube Baskani Ömer Faruk Okka, Sosyal Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Dernegi Baskani Abdullah Çiftçi’ye hediye takdim etti.

 

Önceki Haber Sonraki Haber