Haberler
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI BASIN AÇIKLAMASI

           Müstakil Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (MÜSIAD) Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, 30 Agustos Zafer Bayrami ile ilgili bir mesaj yayimladi.

Baskan Simsek yayimladigi mesajinda su görüslere yer verdi: “Bugün, vatan askiyla cepheden cepheye kosturan kahraman askerlerimiz ve bütün isgal girisimlerine gögsünü siper eden fedakâr milletimizle kazandigimiz Kurtulus Savasimizin sanli zaferinin 94. yildönümü. MÜSIAD Konya subesi olarak, Aziz Türk Milletimizin 30 Agustos Zafer Bayramini kutluyoruz.

 Milletimiz tarih boyunca milli ve manevi degerlerini korumak için her türlü mücadeleyi göze almis, vatanina ve bayragina göz dikenlere asla firsat vermemistir.  30 Agustos’u hatirlamak da, aziz milletimizin Kurtulus Savasi’nin en zorlu sartlari altinda bile vatani ugruna verdigi mücadeleden asla vazgeçmeyen büyük karakterini anlamak bakimindan önem tasimaktadir.

Aziz milletimiz 94 yil önce oldugu gibi 15 Temmuz gecesi darbe girisiminde de gögsünü siper ederek, dünya tarihine adini yeniden yazdirmistir. FETÖ terör örgütünce düzenlenen hain darbe girisiminin yasandigi bu gecede milletimiz, karanlik güçler tarafindan el uzatilan iradesine tanklarin üzerine çikarak; köprülere, meydanlara akin ederek sahip çikmistir. Bu bakimdan 15 Temmuz’un da, sadece Türkiye’nin degil, dünyanin tarihine geçecek bir Milli Irade Bayrami niteligi tasimaktadir.

Konya Is âlemi olarak, milletimizin gelecekte de iradesinden ve istiklalinden asla vazgeçmeyecegine inanmaktayiz.

30 Agustos Zafer Bayrami vesileyle, tarihimiz boyunca ‘bu vatan için topraga düsmüs’ bütün yigitleri minnet ve rahmetle aniyoruz” ifadelerini kullandi. 

Önceki Haber Sonraki Haber