Haberler
"YEDİ DÜVEL BİR ARAYA GELSENİZ DE BU MEYDANLARDAKİ HALKI YENEMEYECEKSİNİZ"

          Demokrasi Nöbetinin 17’inci gününde Mevlana Meydani’nda halka hitap eden MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “Türkiye, 15 Temmuz Cuma gecesi önce karanligi, sonrada ortaya konan büyük inanç ve kararlilik ile de aydinligi yasadi. O gün siradan bir gün olmaktan çikarak öznesi millet olan, her türlü vesayetin ve isgalin reddedildigi, Milli Iradenin kazandigi bir gün haline dönüstü. Sadece Türkiye’nin degil, dünyanin tarihine geçecek, bir örnegine daha baska yerlerde rastlanmayacak bir inançla 15 Temmuz Cuma gecesinde, Milli irademize, demokrasimize ve vatanin bölünmez bütünlügüne sahip çikmak için meydanlari dolduran, tanklarin üzerine çikan kahraman milletimiz, asil durusuyla yalnizca darbe girisimini püskürtmekle kalmamis, ayni zamanda “Türkiye’de darbe” deyimine de son vermistir.

Bu büyük meydan okumanin, bu kahraman durusun, Türkiye'yi karanlik çaglara götürecek kötü gidisatin durdurulmasinda, FETO terör örgütünün, paralel ihanet çetesinin alçak saldirilarinin püskürtülmesinde asil takdir siz meydanlari dolduran, tanklara kafa tutan, elinde sadece sanli Türk bayragindan baska bir seyi olmadan gögsünü bu hayasizca akina siper eden asil milletimizedir. Bu öyle bir kahramanlik destani olmustur ki, tarih kitaplari bu topraklarda 100 yil sonra yeni bir Çanakkale'yi, yeni bir kurtulus savasini yazacak, çocuklarimiz hep bir agizdan bugün meydanlara nasil sahip çiktiklarini anlatacaklardir.  Bu alçak kalkisma seçilmis mesru hükümeti yikmaya, Cumhurbaskanimizin hayatina kastetmeye, vatanimizi bölmeye, demokrasimizi, ekonomimizi katletmeye, dinimize kastetmeye yöneliktir.

           Kardeslerim, aslinda bu hain kalkismayi salt bir darbe girisimi olarak görürsek hafife almis oluruz. Bugüne kadar yapilan hiç bir darbeyi tasvip etmiyor, hepsini lanetliyorum. 15 Temmuz bir darbe degil, bir isgal girisimidir. Amaçlari Türkiye'yi Suriyelestirmek, vatanimizi bölmek, kardes kavgasini baslatmaktir. Ancak asil tehlike paralel bir din icat edip Türkiye'den tüm Islam âlemine protest anlastirilmis, ruhu çalinmis, küresel güçlere boyun egen bir Islam icat edip yaymak ve Ehli Sünnet omurgayi çökertmektir. Iste bunu gerçeklestirebilmek için asker kisvesi altinda, insan görünümlü Pensilvanya Seytaninin robot zombileri, tüm acimasizligiyla devletimize ve milletimize saldirdilar. Bu alçak ve hayasizca akin bizim her türlü kutsalimizi yok etmeye kilitlenmisti. Süphesiz Allah'in da bir hesabi vardi, bu milletin verilmis sadakalari, ödenmis bedelleri vardi, Allah'u Teâla meydanlarda bizim kalbimize cesaret verirken, düsmanlarimizin kalbine de korkuyu yerlestirmisti.

Darbe girisiminde kullanilan teknik ve araçlara bakilinca, tehlikenin büyüklügü daha iyi anlasiliyor. Türkiye'nin her yerinde organize olmus, 35 uçak, 3 gemi, 37 helikopter, 172 tank ve zirhli araç, on binlerce silah ve mühimmat, 10.000 civarinda darbeci asker. Allah bu devleti mazlum cografyalarin duasina, bu meydanlari dolduran asil evlatlarinin fedakârligina bagisladi. Zafer ancak Allah'tandir. Bu kadar agir müdahaleye, bu kadar çok ölüm makinasina, asagilik darbecilere kafa tutan, bu darbeyi destekleyen dis güçlere pabuç birakmayan asil milletimize, vatansever güvenlik güçlerimize sükranlarimi iletiyorum. Milli Iradeyi korurken sehit düsen vatandaslarimiza ve güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu millet onlari hiç bir zaman unutmayacak, onlarin kutsal emanetlerini bagrina basacaktir.

Ey kan emici vampirler, bu kalkismada ölenlerinizi gördük, ana babalariniz bile sizi kabullenmediler, cenaze namaziniz bile kilinmadi, sizi mezarliklar bile kabullenmeyecek. Bu sözüm hala aklini basina devsirmeyen, vicdanini okyanus ötesine satmis olanlar içindir, Mazlumun intikaminin alinacagi gün, zalimin zulmettigi günden çok daha dehsetli olacaktir. Kaçisiniz yok, bu dünyada da öbür dünyada da en agir sekilde cezalandirilacaksiniz. Biliyorum 17. gündeyiz, hepimiz yorulduk, çok acilar çektik, öfke doluyuz. Ama meydanlarda Sayin Cumhurbaskanimiz bitti demeden bitmeyecek bir nöbetin gönüllülerini görüyorum, Öfkesini kükremis sel gibi bendini yikmak için tasiyan kahramanlari görüyorum. Küçük generalleri görüyorum; kimi babasinin omuzunda bayrak salliyor, kimi anasinin kucaginda etrafi seyrediyor, kimi yerlere uzanmis vatanini dösek, bayragini yorgan yapmis yatiyor.

Ey alçaklar sürüsü rütbeniz ne olursa olsun 7 düvel bir araya gelseniz de bu meydanlara, bu küçük generallere yenileceksiniz. Ey kahpe rüzgâr artik ne yandan esersen es. Ordumuzun içindeki bu darbeci, Fetocu hain kalkismanin failleri kendi halkina nasil bu kadar yabancilasabilmis, kendi insanina karsi bu kini ne zaman neresinde biriktirmis hayretler içerisindeyiz. Allah bu milletin yüzüne bakti. Dünyadaki son kale, son emin liman Türkiye'yi düsürmeye çalisanlara firsat vermedi. Taa Orta Asya'nin derinliklerinden buralara geldik. Mogollarla, Haçlilarla, 7 düvelle savastik, her karis topragi sehit kanlariyla yogrulmus bu vatana, Anadolu topraklarina sigindik, baska gidecek yerimiz yok, buradan ahirete göç edecegiz.

Özgürlügüne sahip çikan necip milletimize, halkimiza kararliligi ile cesaret veren Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan ve Sayin Basbakanimiz ile seçilmis mesru hükümetimize, kahraman emniyet mensubu ve polislerimize, darbe girisimine destek vermeyen ve karsi mücadele eden Türk Silahli Kuvvetleri mensuplarimiza, darbeye kalkisanlara bir agizdan karsi çikan parti liderleri ile STK’larimizin sagduyulu açiklamalarina ve basinimizin darbe karsiti tutumuna sonsuz tesekkür ediyorum.

 

Konya özelinde de bu badireyi kararlilikla, zararsiz bir sekilde atlatmamizi saglayan Sayin Valimiz ve Emniyet Müdürümüze sizler adina hassaten tesekkür ediyorum. Bu kutlu gecede sizlerle bulusturan AK parti Selçuklu Teskilatina da tesekkür ediyorum. Üstad Sezai Karakoç’un dedigi gibi "Geceye yenilmeyen her insana, ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir günes vardir" Bizler de is dünyasi olarak, üretmeye ve demokrasi nöbetimizi tutmaya devam edecegiz. Allah yar ve yardimcimiz olsun, bu millete bir daha karanlik geceler göstermesin” diye konustu.

Önceki Haber Sonraki Haber