Haberler
“TERÖRÜN İDEOLOJİSİ, DİNİ VE MİLLETİ YOKTUR”

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek son günlerde ülkemizde yasanan terör olaylari ile ilgili yazili açiklama yayinladi.

Simsek, yaptigi yazili açiklamada, “Ülke olarak çok önemli ve kritik esiklerden geçiyoruz. Yasanan olaylar terörün kirli yüzünü bir kez daha ortaya koymustur. Yapilan terörist saldirilar aslinda milletimizin huzuruna, birligine, beraberligine ve kardesligine yapilmistir. Yasanan olaylarin 7 Haziran Genel Seçimlerin hemen ardindan gerçeklesmesi ise ülkemizin siyasi ve ekonomik istikrarina kast eden dis mihraklarin ve ülkemizdeki isbirlikçilerinin isbasinda olduklarini ve bu amaçlarindan asla vazgeçmeyeceklerini bir kez daha gün yüzüne çikarmistir. Ülke olarak geçmiste hangi badireleri atlattigimiz ve hangi bedelleri ödedigimiz hepimizin malumudur. Hem sivil vatandaslarimizin hem de güvenlik güçlerimizin hedef alindigi olaylarin asil amaci ülkemizin bir savas ortaminin içine çekilmek istenmesidir. Ülkemizi, kaos ortami yaratarak eski karanlik günlere geri döndürmek isteyen ser odaklari sunu asla unutmamalidirlar ki, bu necip millet daha önce yasanan bu tür olaylarda oldugu gibi vakarini koruyacak, kandan ve terörden nemalanan bu odaklara asla izin vermeyecektir. Yasanan olaylar milletimizin birlik ve beraberligini daha da perçinleyecektir. Bu noktada millet olarak akliselime ve itidale her zamankinden daha fazla ihtiyacimiz vardir. Yasananlara karsi son derece duyarli olmali, ülkemizi karistirmak için ellerini ovusturarak tetikte bekleyenlere firsat vermemeliyiz. Toplumumuza bu acilari yasatan olaylarin faillerinin ve arkasindaki karanlik güçlerin bir an önce tespit edilerek gereken cezanin verilecegine olan inancimiz tamdir. 

MÜSIAD Konya Subesi olarak, terörün ideolojisinin, milletinin, dininin, haklisinin, haksizinin olmayacagini ve teröre topyekûn karsi çikilmasi gerektigini özellikle belirtmek istiyor, kimden ve nereden gelirse gelsin terörün her türlüsünü siddetle lanetliyoruz.

Bu duygu ve düsüncelerle milletimizi derin üzüntüye bogan olaylarda hayatini kaybeden vatandaslarimiza ve sehitlerimize Allah’tan rahmet, yakinlarina ve ülkemize bassagligi diliyoruz.

27.07.2015  

 

 

  

 

Önceki Haber Sonraki Haber