Haberler
“Tedbiri Elden Bırakmadan Çarkları Çevirmeliyiz”

 MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk Okka, Çin’de başlayan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgınına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Okka açıklamasında şunları söyledi:

“Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüse (COVID-19) karşı devletimizin tüm organları virüsün görüldüğü ilk andan itibaren hızlı bir şekilde tedbirlerini almış ve almaya da devam etmektedir. Devletimiz tarafından açıklanan tedbirler ve bunların uygulanmasına yönelik çıkarılan genelgeler doğrultusunda, bu süreci en az hasar ve zararla atlatabilmek için toplumun her bir ferdine, büyük görevler düşmektedir.

Ülkemiz, dünyadaki salgın durumunda oldukça başarılı bir kriz yönetimi sergilemektedir. Ancak alınan tüm tedbirlere rağmen, yurt dışından ülkemize giriş yapan bazı vatandaşımızda pozitif vaka tespit edilmiştir.

Vatandaşlar olarak, sadece yetkili açıklamaları esas almamız, sosyal medyada yapılan asılsız ve gerçek dışı paylaşımlardan kaçınmamız ve paniğe neden olacak söylemlerden uzak durmamız büyük önem taşımaktadır. Sorumlu bireyler olarak bize düşen, bu süreçte her zamankinden daha çok dikkatli ve duyarlı davranarak, belirlenen talimatları yerine getirmek, kendimizi ve çevremizi korumaktır.

İş dünyası olarak, virüse karşı mücadeleci davranmalı ve gerekli tedbirleri alarak ülkemizin üretim gücünü düşürmeden iş hayatının çarklarını çevirmeliyiz. Bizlerin, vatanına ve milletine vereceği en büyük destek bu olacaktır. Ülkemiz, her sorunu aşacak güce sahiptir. Tedbirimizi elden bırakmadan birlik ve beraberlik içinde bu sorunu da başarıyla aşacağımıza inanıyoruz”

Önceki Haber Sonraki Haber