Haberler
“SÖZÜN BİTTİĞİ, BIÇAĞIN KEMİĞE DAYANDIĞI YERDEYİZ”

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek eli kanli terör örgütü tarafindan Ankara’da gerçeklestirilen ve 37 vatandasimizin hayatini kaybetmesi, 125 vatandasimizin da yaralanmasi ile sonuçlanan hain terör saldirisi ile ilgili bir yazili açiklama yayinladi.

Simsek, yaptigi yazili açiklamada, “Son bes ay içerisinde terör örgütleri tarafindan askerlerimize, polislerimize, güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaslarimiza yönelik olarak düzenlenen terör saldirilarinin Baskentimizde meydana gelmesi ile, bu terör olaylarinin asil amacinin, devletimizin bütünlügünü, ülkemizin, milletimizin birlik ve beraberligini bozmak, infial uyandirarak kaos ortami olusturmak oldugu bir kez daha açikça ortaya çikmistir. Bu terör saldirilarinin hedefi milletimizin bütünlügü, huzuru ve kardesligidir. Yapilan kalles terör saldirilari masum canlari bizlerden koparmakta ve bizleri derin üzüntülere bogmaktadir. Millet olarak sözün bittigi, biçagin kemige dayandigi yerdeyiz. Terör örgütleri sunu açikça bilmelidir ki; her ne yaparlarsa yapsinlar, alçakça ve kallesçe saldirilariyla Türkiye’ye diz çöktüremeyecekler, sadece kendi sonlarini hizlandiracak ve kendi kanlariyla kin ve nefret kuyularinda bogulup gideceklerdir. Devletimizin, sinirlarimiz içinde ve disinda terör örgütleri ile sürdürdügü hakli mücadelesini millet olarak sonuna kadar destekliyor, terörle topyekün mücadele edilmesi, teröre ve teröriste karsi ortak tavir alinmasi gerektigine inaniyoruz. Bizler, Çanakkale’de yüzbinlerce vatan evladini bir karis vatan topragi için sehit veren sanli bir ecdadin torunlari olarak, zaferin mutlaka bizim olacagina ve terörün ne pahasina olursa olsun dize getirilecegine bütün samimiyetimizle inaniyoruz. Ülkemizin birligine ve beraberligine, milletimizin huzur ve kardesligine kast eden bu ve benzer terör saldirilari asla amacina ulasamayacak; aziz milletimiz sahip oldugu vakar ve sagduyu ile terörden nemalananlari sevindirmeyecek ve asla teröre teslim olmayacaktir. Bu dogrultuda devletimizden de teröre ve terörden nemalananlara, destek verenlere, yardim ve yataklik yapanlara unvani, makami ne olursa olsun herkese agir bedeller ödetmesini bekliyoruz.

Bu duygu ve düsüncelerle Ankara’daki kalles terör saldirisini lanetliyor, saldirida hayatini kaybeden vatandaslarimiza Cenab-i Allah’tan rahmet, yaralilarimiza acil sifa, yakinlarina ve milletimize bassagligi diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

14.03.2016

Önceki Haber Sonraki Haber