Haberler
“SGK’DAN MÜSİAD KONYA’YA ZİYARET”

Sosyal Güvenlik Kurumu Konya Il Müdürü Murat Mustafa Yavuz, Il Müdür Yardimcilari Orhan Coskun ve Mehmet Nuri Turan 11-17 Mayis tarihleri arasinda kutlanan Sosyal Güvenlik Haftasi sebebi ile MÜSIAD Konya Subesi’ne ziyarette bulundu. Ziyarete MÜSIAD Konya Sube Baskan Yardimcisi Ömer Saylik ve Yönetim Kurulu Üyeleri ev sahipligi yapti.

Ziyaret esnasinda konusan SGK Konya Il Müdürü Murat Mustafa Yavuz, “Sosyal Güvenlik Kurumu olarak bu yil 11-17 Mayis tarihleri arasini Sosyal Güvenlik haftasi olarak kutluyoruz. Bu vesile ile siz is dünyamizin temsilcilerini ziyaret ederek çalismalarimizla ilgili istisare etmek istedik. Bizler hem isçilerimizin hem de isverenlerimizin yararinda olacak çalismalar yapmak için gayret ediyoruz. Sosyal güvenlik konusu millet olarak hepimiz için hayati öneme sahip. Is kazasi sonucu bir vatandasimizin hayatini kaybetmesi hepimizin ortak sorunudur. Bu tür olaylarin yasanmamasi için isçilerimize, isverenlerimize ve bizlere büyük sorumluluklar düsmektedir. Bir diger önemli konu da kayit disi istihdam konusudur. Bu konu günümüzde devlet politikasi haline geldigi için çok büyük asamalar kat edildi. Konya olarak da bu konuda ülke ortalamasina göre çok iyi durumdayiz. Konyali sanayicilerimiz bu konuda çok hassas davraniyor. Ülke olarak yeni dönemde daha fazla üretmek zorunda oldugumuzun farkindayiz. Bunu gerçeklestirmek için de is dünyamiza ve isçilerimize büyük görevler düsüyor. Ülke olarak daha çok üretecegiz, ancak güvenligi de asla elden birakmamaliyiz; çünkü bu ülkenin üreten isçiye ve isverene ihtiyaci var. Bizler kurum olarak isçilerimiz ve is dünyamiz arasinda köprü vazifesi görmeye ve istihdam ve üretim konusunda isadamlarimizin önünü açacak uygulamalara imza atmaya bundan sonra da devam edecegiz” dedi.

Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek sözlerine baslayan MÜSIAD Konya Sube Baskan Yardimcisi Ömer Saylik da, “Ülkemizde her alanda oldugu gibi sosyal güvenlik alaninda da son yillarda önemli mesafe alinmis durumda. Artik hem is dünyasi hem de isçilerimiz bu konuda daha bilinçli hareket ediyor. Bizler MÜSIAD Konya Subesi olarak kayit disi istihdama karsi oldugumuzu her platformda dile getiriyoruz. Bu konuda ülke ortalamasina göre iyi durumda olmamiz bir Konyali olarak bizleri memnun ediyor. Is dünyamizi temsil eden Sivil toplum kurulusu olarak sunu da özellikle belirtmek isteriz ki, 2023 hedeflerine dogru yürüyen sanayicilerimizin önünü açacak, islerini kolaylastiracak ve yasadiklari haksiz magduriyetleri giderecek yeni çalismalara ihtiyaç vardir. Bizler isadamlari olarak çogu zaman kamu nezdinde bürokratik engellerle karsilasiyor, üretim yapamaz hale geliyoruz. Eski Türkiye’nin adetlerinden olan bu anlamsiz bürokrasiyi kirmak adina devletimizin son yillarda yapmis oldugu çalismalari yakindan takip ediyor, takdirle karsiliyoruz. Önceligimizin daha fazla üretmek oldugu günümüzde yasanan bu sorunlarin isçisiyle, sanayicisiyle, kurumlarimizla el ele vererek hep birlikte asilacagina inaniyoruz. Yasanan sorunlarin asilmasi ve sanayicimizin önünün açilmasi ülkemizin hedeflerine dogrudan etki edecektir. Çünkü millet olarak her geçen gün daha iyi ve daha fazla üretmek zorundayiz. Ülkemizin son yillarda gösterdigi basarinin altinda yatan en büyük etken de üretim kültürüdür. Bu kültürün devam etmesi, istihdama saglanan katkinin artmasi için özel sektörün daha fazla desteklenmesi gerekmektedir. Önemine inandigimizi bir diger konu da ülkelerinde gördükleri zulümden kaçarak ülkemize siginan ve degisik sehirlerimizde yasayan Suriyeliler konusudur. Bizler dinimizin geregi bize siginana yüz çevirmeyen bir milletiz. Bu konuda devletimizin uyguladigi politika dogrultusunda sorunun bir an evvel çözüme kavusturulmasi önem arz etmektedir. MÜSIAD Konya Subesi olarak bizler de hazirladigimiz raporlarimizla sanayicilerimizin is hayatlarinda yasadiklari sorunlari dile getirmeye ve çözüm önerileri sunmaya devam edecegiz” ifadelerini kullandi.

Önceki Haber Sonraki Haber