Haberler
“MÜSİAD KONYA ŞUBESİ’NDEN NİJERYA’YA ÇIKARTMA”

 MÜSIAD Konya Subesi, gerek ülkemizin ve gerekse de kentimizin 2023 yili için önüne koydugu ihracat hedeflerine katki saglamak amaciyla Nijerya Yurtdisi Is Seyahati düzenledi. Nijerya’nin Lagos, IMO ve Kano eyaletlerini kapsayacak ve 7 gün sürecek geziye Saglik, insaat, otomotiv yedek parçalari, makine, metal, maden, tekstil-deri ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren sanayici ve is adamlari katilacak.

7 gün sürecek seyahat esnasinda Lagos, IMO ve Kano eyaletlerinde isadamlari ile B2B is görüsmelerinin yani sira eyaletlerin Sanayi ve Ticaret Odalari ile üretim tesislerinde temaslarda bulunulacak ve Nijeryali sanayici ve isadamlarina Konya’mizin yatirim ortami hakkinda bilgi verilecektir.

Nijerya Yurtdisi Is Seyahati  ile ilgili degerlendirmelerde bulunan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ;

“Dünya üzerinde ve özellikle de Ortadogu’da yasanan savas ve çatisma ortami hem ülkemizin hem de sehrimizin ihracatini olumsuz etkilemistir. Yolumuza devam edebilmek ve 2023 hedeflerimize ulasabilmek için yeni pazarlar bulmak zorundayiz. 2023 ihracat hedeflerimize katki saglamasi için düzenledigimiz bu gezinin, bölgede yasanan olaylar ve ülkemizdeki 1 Kasim seçimleri öncesi belirsizlik ortami nedeniyle ihracatta yasadigimiz kaybin telafisi açisindan son derece önemlidir.

2014 yilinda Nijerya IMO Eyalet Valisi Sayin Rochas Okorocha ve beraberindeki 160 kisilik Bakan ve Isadami heyetinin kentimizde temaslarda bulunmustu. Konuk heyetle birlikte Konya’da 36 fabrika gezisi ve B2B’ler düzenleyerek Konyali sanayici ve isadamlari ile  Nijerya heyetini bir araya getirdik.

Bu seyahatimizde de Konyali sanayici ve isadamlarimizla birlikte Nijerya’da 3 farkli eyalette is görüsmeleri ve temaslarda bulanacagiz.

Ülkemizin gelecegi ve ekonomik anlamda yasadigimiz kaybin telafisi için sanayici ve isadamlarimiz daha çok çalismali ve daha fazla üretmelidir. MÜSIAD Konya Subesi olarak önümüzdeki aylarda meyvelerini alacagimiza inandigimiz is gezimize katilarak destek veren Konyali sanayicilerimize tesekkür ediyorum” diye konustu.  

Önceki Haber Sonraki Haber