Haberler
“MÜSİAD KONYA’DAN REKTÖR SADE’YE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ”

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek ve Yönetim Kurulu Üyelerinden olusan heyet KTO Karatay Üniversitesi Rektörlügü görevine atanan Prof. Dr. Bayram Sade’ye hayirli olsun ziyaretinde bulundu.    

Ziyaret esnasinda konusan MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, “MÜSIAD Konya Subesi olarak, yeni görevinizin sahsiniz, üniversitemiz ve sehrimiz adina hayirli olmasini dileriz. Bizler daha önceki görevlerinizde oldugu gibi bu görevi de layigiyla yerine getireceginize inaniyoruz. Basbakanimizin Merkez Sehir olarak niteledigi Konya’miz, tarim ve sanayi sehri olmasinin yani sira son yillarda egitim alaninda yapilan yatirimlarla ayni zamanda bir üniversite sehri de olmustur. Konya’mizin egitim alaninda yaptigi bu ilerlemede vakif üniversitelerimizin rolü büyüktür. Bu dogrultuda egitim dünyamiza büyük katkilar saglayan üniversitemizi Konya’miza kazandiran Konya Ticaret Odamiza, Mütevelli Heyetimize ve emegi geçen herkese sahsiniz nezdinde bir kez daha tesekkür ediyoruz. Bu üniversitelerimizde gelecegin mimarlari, mühendisleri, doktorlari ve yöneticileri yetismektedir. Teknoloji çagini yasadigimiz günümüzde üniversitelerimize ve egitim kurumlarimiza çok büyük sorumluluklar düsmektedir. Üniversitelerimiz teknoloji gelistirme, ar-ge projeleri ve inovatif fikirler üretme noktasinda adeta birbirleri ile yaris içinde olmalidir. Burada üretilen projeler, Konya sanayisinde kullanilarak katma degeri yüksek ürünler ortaya çikarilmali, ülke kalkinasina ve ihracatina katki saglanmalidir. Bu noktada da bizim de sürekli üzerinde durdugumuz ve destek verdigimiz Üniversite-Sanayi isbirligi konusunun önemi bir kez daha ortaya çikmaktadir. Bu isbirliginin saglanmasi ülkemizin gelecegi ve hedefleri açisindan hayati öneme sahip. MÜSIAD Konya Subesi olarak, her platformda dile getirdigimiz gibi bugün de bu konu hakkinda üzerimize düseni yapmaya hazir oldugumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz” dedi.   

Ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirerek sözlerine baslayan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ise, “Üniversitemiz kuruldugu günden bugüne çalismalarina hizla devam ediyor. Bizler de bugüne kadar yakalanan basarinin ve yapilan çalismalarin üzerine koyarak çalismalar yürütecegiz. Üniversitelerimizin ve egitim kurumlarimizin sizlerin de dedigi gibi günümüzde teknoloji üretme, inovasyona yönelik çalismalar yürütme noktasinda da misyonlari var. Artik dünya teknoloji üretiyor. Ülke olarak bizim de hedeflerimiz büyük. Bu hedefler dogrultusunda millet olarak bizim de teknolojiyi daha çok kullanmamiz gerekiyor. Bu teknolojiyi de üretecek ve kullanacak olan beyinler de bu üniversitelerde yetisiyor. O yüzden üniversitelerimiz sadece teorik degil, ayni zamanda pratik egitimlerin de verildigi kurumlar olmalidir. Üniversite-Sanayi isbirligini saglama konusunda bizler de kurum olarak elimizden geleni yapmaya haziriz. Bizler üniversitemizde egitim gören ögrencilerimizin sanayicilerimizle iç içe olmalari gerektigine ve teorik bilgilerin sanayimizde kullanilacak sekilde pratige dökülmesi gerektigine inaniyoruz. Konya sanayisinin son yillarda yakaladigi büyümeyi bizler de yakindan takip ediyoruz. Bu noktada bizler de sanayicilerimizin yararina olacak, katma deger üretecek teknolojiyi gelistirme arayisi içerisinde ve sanayicilerimizle isbirligi halinde olmaya gayret gösterecegiz” ifadelerine yer verdi.                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki Haber Sonraki Haber