Haberler
“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN”

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, terör örgütü tarafindan Ankara’da gerçeklestirilen ve aralarinda askeri personelimizin ve sivil vatandaslarimizin da oldugu 28 kisinin hayatini kaybetmesi, 61 kisinin de yaralanmasi ile sonuçlanan hain terör saldirisi ile ilgili taziye mesaji yayinladi.

Simsek, yaptigi yazili açiklamada, “Eli kanli terör örgütü ve onlarin ülkemiz içerisindeki isbirlikçilerinin askeri personelimizi ve sivil vatandaslarimizi hedef alan kalles terör saldirisi, terörün kirli yüzünü bir kez daha gözler önüne sermistir. Terörün dilinin, dininin, irkinin ve mazeretinin olamayacagini bu vesile ile tekrar vurgulamak istiyoruz. Yasanan olaylardan dolayi derin üzüntü içerisindeyiz. Gerek bölgesinde ve gerekse de sinirlarimiz içerisinde terörle mücadele noktasinda etkin mücadele yürüten devletimizin bu konudaki kararli tutumunu bugünden itibaren de sürdürecegine inancimiz ve destegimiz sonsuzdur. Bu terör saldirilari ülkemizi karistirmak ve kaos ortami olusturmak isteyen karanlik odaklar ve onlarin taseronluguna soyunanlarin son çirpinislaridir. Bu ve benzer saldirilar karsisinda millet olarak dimdik ayakta duracagimiza olan inancimizi bir kez daha dile getirirken; yasanan terör saldirilarinin ardindan teröre karsi tavir almaktan ve terörü lanetlemekten aciz, akli ve vicdani baskalarinin ipotegi altinda olanlari da milletimizin hafizasina kaydettigini de özellikle ifade etmek istiyoruz. Geçmiste birçok firtinalar ve badireler atlatan bu aziz millet, ülkemizde bugün yasananlari atlatacak güce ve inanca sahiptir. Hak ile batilin mücadelesi olarak gördügümüz bu hakli mücadelenin kazanani bu necip millet, kaybedeni ise mutlaka terör ve ondan nemalananlar olacaktir.

Bu duygu ve düsüncelerle Ankara’daki kalles terör saldirisinda ve terör olaylarinda hayatini kaybeden sehitlerimize ve vatandaslarimiza Allah’tan rahmet, yaralilarimiza acil sifa, yakinlarina ve milletimize bassagligi diliyoruz” ifadelerine yer verdi.      

18.02.2016 

Önceki Haber Sonraki Haber