Haberler
“MİLLETİMİZ FETRET DÖNEMİNE İZİN VERMEDİ”

Genç MÜSIAD Konya Subesi tarafindan düzenlenen Tecrübe Paylasim Programlarina bu hafta Konya Ticaret Odasi Baskani ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk konuk oldu. Konya Ticaret Odasi ve KTO Karatay Üniversitesi’nin çalismalari hakkinda bilgi veren Selçuk Öztürk ayrica genç isadamlarina son dönemlerde ülkemizde yasanan gelismeler ve 1 Kasim seçimleri ile ilgili degerlendirmelerde bulundu.

MÜSIAD Konya Subesi Brifing salonunda gerçeklestirilen programin açilis konusmasini yapan Genç MÜSIAD Konya Sube Baskani Emre Babayigit, “Hepimizin malumu oldugu üzere 7 Haziran seçimlerinin ardindan ülkemizde olusan siyasi belirsizlik ortami son buldu. Milletimiz 1 Kasim’da tercihini her alanda istikrarin sürmesinden yana kullandi. Demokratik hakkini kullanarak sandiga gitti ve iradesini ortaya koydu. Ülke olarak hedeflerimizin çok büyük oldugu bir dönemde is dünyasinin temsilcileri olarak 1 Kasim seçim sonuçlarini ülkemizin gelecegi ve istikrari açisindan çok önemsiyoruz. Bu hafta da seçimlerin ardindan yeni dönemin nasil sekillenecegini ve sonuçlarin ekonomimize nasil yansiyacagini degerlendirmek istedik” dedi.

1 Kasim seçim sonuçlarinin ülkemiz, milletimiz ve sehrimiz için hayirlar getirmesini temenni ederek konusmalarina baslayan Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk, “MÜSIAD Konya Subesi sehrimizin ve ülkemizin sorunlarina çözüm üretmenin yani sira sanayicilerimizin is yasantilarinda yasadiklari sorunlarin gerekli mercilere iletilmesi, çözüme kavusturulmasi ve yeni projelerin üretilmesi noktasinda da önemli çalismalara imza atan ender kurumlardan birisidir. MÜSIAD camiasinda baskanlik yapmis biri olarak bu kurum çatisi altinda yapilan en önemli ve en anlamli projenin Genç MÜSIAD’in kurulmasi oldugunu açik yüreklilikle ifade etmek istiyorum. Bunu söylememdeki en büyük neden gençlerimizin gelecegimizin teminati olmasidir; çünkü gelecekte devleti yönetenler gençler olacaktir. Konya Ticaret Odasi olarak bizler de sehrimizin, ülkemizin ve is dünyamizin sorunlarina çözüm üretmek ve is dünyamiza yeni ufuklar kazandirmak üzere faaliyetler gerçeklestiriyoruz. Konya Ticaret Odamiz bünyesindeki Uluslararasi Fuar Alanimiz ülkemizin ve bölgemizin en büyük fuarlari arasinda yer aliyor. Bunun yani sira KTO Karatay Üniversitesi de egitim anlaminda sehrimize ve ülkemize hizmet vermektedir. Konya Ticaret Odasi olarak üniversitemizde egitim alan bütün ögrencilerimizi is dünyamizla bir araya getirerek üniversite sanayi isbirligini saglamaya yönelik çalismalar yürütüyoruz. Bu konunun ülkemizin gelecegi açisindan çok hassas bir konu olduguna inaniyoruz. Teorinin pratikle birlesmesiyle birlikte ülkemiz adina daha büyük projelere ve islere imza atacagimiz görüsündeyiz. 1 Kasim seçim sonuçlarini degerlendirecek olursak milletimizin tercihini istikrardan yana kullandigini görüyoruz. Ülke olarak kurulusumuzdan bu yana belirli araliklarla fetret dönemleri yasadik. Bu noktada 7 Haziran seçimlerinden 1 Kasim seçimlerine kadar geçen süreyi de bir fetret olarak görüyorum. Bu fetret döneminin digerlerinin aksine kisa süreli olmasi milletimiz adina sevindirici bir durum. 2002 yilindan itibaren arada geçen 13 yillik istikrar döneminde ülkemizin neleri basardigi ve her alanda ne mesafeler aldigi ortada, bu yüzden milletimizin fetrete izin vermemesi ve istikrardan yana tavir almasi ülkemizin gelecegi açisindan hayati öneme sahiptir. Ülkemizdeki istikrarin sürmesi devam eden projelerin tamamlanmasi ve yeni projelerin üretilmesi noktasinda hepimiz daha fazla çalismak zorundayiz. 7 Haziran seçimlerinden bu yana geçen bes aylik belirsizlik döneminde ekonomik anlamda yasadigimiz kayiplarin telafi edilmesi noktasinda is dünyasina da büyük görevler düsmektedir. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulasmasi için millet olarak birlige beraberlige ve daha fazla çalismaya ihtiyacimiz var” ifadelerini kullandi.

Programin sonunda Genç MÜSIAD Konya Sube Baskani Emre Babayigit, Konya Ticaret Odasi Baskani Selçuk Öztürk’e günün anisina hediye takdim etti.

08.11.2015

Önceki Haber Sonraki Haber