Haberler
“KONYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ”

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek son günlerde ülkemizde yasanan terör olaylari ve artarda gelen sehit haberleri ile ilgili yazili açiklama yayinladi.

Simsek, yaptigi yazili açiklamada, “Son dönemde millet olarak bizleri derinden yaralayan olaylarla karsi karsiyayiz. Toplum olarak, yillardir saglanan huzur, baris ve kardeslik ortamindan, ülkemizin dünya üzerinde ve bölgesinde söz sahibi olmasindan rahatsizlik duyanlarin mesru yollardan elde edemediklerini illegal yollardan elde etmeye çalistiklarina sahit oluyoruz. Ruhu ve vicdani baskalarinin ipotegi altinda olan bu ser odaklari kallesçe saldirilarina devam etmektedir. Yasanan olaylar terörün kirli yüzünü bir kez daha ortaya koymustur. Yapilan terörist saldirilar aslinda milletimizin huzuruna, birligine, beraberligine ve kardesligine yapilmistir. Yasanan aci veren olaylarin genel seçimlerin hemen ardindan gerçeklesmesi ise ülkemizin siyasi ve ekonomik istikrarina kast eden ser odaklarinin ve ülkemizdeki isbirlikçilerinin yeniden harekete geçtiklerini bir kez daha gün yüzüne çikarmistir. Olaylarin asil amaci ise ülkemizin bir kaos ve savas ortaminin içine çekilmek istenmesidir. Tarihi boyunca bir karis vatan topragi için sayisiz sehit vermis bir ecdadin torunlari olarak sunu özellikle belirtmek isteriz ki, ülkemiz üzerinde farkli kirli emelleri olanlar her ne pahasina olursa olsun bu emellerine asla ulasamayacaklardir. Milletimiz, ülkemizin birligine ve bütünlügüne kast eden bu kirli odaklara ve onlarin isbirlikçilerine asla geçit vermeyecektir. Bu noktada sefkat elini her zaman üzerimizde hissettigimiz devletimizin düsmanlarina karsi da herhangi bir yönetim boslugu ve acziyete yer birakmadan kudret elini sonuna kadar kararlilikla kullanacagina ve ahtapotun sadece bir kolu olan bu terör odaklarina asla izin vermeyecegine olan inancimiz tamdir.

Gelen sehit haberleri ile ates bu defa Konya’miza düsmüs, MÜSIAD Konya Sube Üyemiz, Adem Çeken’in agabeyi Konya’nin Cihanbeyli ilçesi nüfusuna kayitli Bomba Imha Sube Müdürü Beyazit Çeken Istanbul Sultanbeyli’deki Fatih Karakolu’na yapilan kalles saldirida sehit olmustur. Konyali sehidimize ve terör olaylarinda hayatini kaybeden tüm sehitlerimize Allah’tan rahmet, yakinlarina ve ülkemize bassagligi diliyoruz.

BILGI NOTU: Sehidimiz, 11 Agustos 2015 Sali günü Cihanbeyli Merkez Camisinde kilinacak ögle namazina müteakip Gemecik Mezarligi'nda son yolculuguna ugurlanacaktir. 

10.08.2015 

Önceki Haber Sonraki Haber