Haberler
“İHANET ÇÖKERTİLDİ, MİLLETİMİZE TEŞEKKÜRLER”

           Dün geceden beri teyakkuz halinde olan MÜSIAD Konya Subesi Yönetim Kurulu üyelerimiz, yasanan ihanet ve sonuçlarini degerlendirmistir.

      Emirlerini milletimizin iradesinden degil, hain sebekelerden alan cuntacilarin darbe girisimi olarak baslayip TBMM’ni bombalamak ve masum vatandaslara ates açmak gibi korkunç terörist saldirilara dönüsen eylemleri, devletimizin ve milletimizin kahramanca direnisi ve basarili operasyonlarla son buldu.

     Milli Irade karsiti birçok girisime maruz kalmis ve direnmis bir sivil toplum kurulusu olan MÜSIAD Konya olarak, bugün de cesur milletimizin ve milli iradeyi arkasina alan seçilmis mesru hükümetin yanindadir.

     15 Temmuz gecesi, karanlik güçlerin el uzattigi iradesine sahip çikmak için meydanlari dolduran, tanklarin üzerine çikan kahraman milletimiz yalnizca darbe girisimini püskürtmekle kalmamis, ayni zamanda “Türkiye’de darbe” deyimine de en büyük darbeyi vurmus, darbeye cüret edenlere nasil darbe yapilacagini bütün dünyaya en güzel sekilde göstermistir.

    Bu bakimdan 15 Temmuz, yalnizca Türkiye’nin degil, dünyanin tarihine geçecek, Milli Irade Bayrami’dir.  Bu süreçte, öncelikle Cumhurbaskanimiz Sn. Recep Tayyip Erdogan ve Sayin Basbakanimiz ile hükümetimizin kararligi halkimiza cesaret vermistir.

   Yine, darbeye kalkisanlara bir agizdan karsi çikan parti liderleri ile STK’larimizin sagduyulu açiklamalarina ve basinimizin darbe karsiti tutumuna tesekkür ediyoruz. Demokrasimize sahip çikan necip milletimize, güvenlik güçlerimize, darbe girisimine destek vermeyen ordu mensuplarimiza tek tek tesekkür ediyoruz.

    Milli Iradeyi korurken sehit düsen vatandaslarimiza ve güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, yaralilara acil sifalar diliyoruz. Askerle milleti karsi karsiya getirmek üzere bu ihanet tezgahini tasarlayan hainlerin tek tek temizlenmesini ve en agir ve caydirici cezalari almasini bekliyoruz.

    Is alemi olarak, milletin iradesine sahip çikmasinin, orta ve uzun vadede siyasetten ekonomiye, adaletten yargiya kadar birçok alanda olumlu sonuçlarini yasayacagimiza inaniyoruz.

     Gün birlik günüdür. Bu darbe tesebbüsü ve terör saldirilari insallah atlatilmistir. Yine de milletimizin, bu gibi olaylarin bir daha yasanmamasi için tedbir ve teyakkuz halinde kalmasi önemlidir. 

      Allah yar ve yardimcimiz olsun, bu millete bir daha karanlik geceler göstermesin. 

                                           MÜSIAD Konya Subesi

Önceki Haber Sonraki Haber