Haberler
“GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek, son dönemde ülkemizde yasanan terör olaylari, ekonomi ve yaklasan 1 Kasim seçimleri ile ilgili degerlendirmelerde bulundu.

Simsek yaptigi degerlendirmede, “Ülke olarak zor ve sancili bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizin gelecegin büyük Türkiye’sine giden kutlu yoldaki yürüyüsünü kabullenemeyen ve  hazmedemeyenlerin terörü kullanarak yeniden sahneye çiktiklarina ve kirli senaryolarla, sosyal, ekonomik ve siyasal istikrarimizi bozmaya çalistiklarina sahit olduk.

MÜSIAD Konya Subesi olarak, terörün, iyisinin kötüsünün haklisinin haksizinin ideolojisinin milletinin dininin mazeretinin olamayacagini ve her zaman terörün karsisinda olacagimizi bir kez daha dile getirmek istiyoruz. Devletimizin terör olaylari karsisinda tüm imkânlarini seferber ederek mücadelesini sürdürmesini de destekledigimizi ifade etmek istiyoruz. Teröre sebep olanlar ve sebep verenlerle ilgili, güvenlik ve adli takibin neticelendirilerek, gereken yaptirimlarin uygulanacagina inancimiz tamdir. Bu ülkede yasayan vatandaslar olarak teröre karsi tepki göstermek hem hak hem de görevimizdir. Tabi bu tepkinin, terörle ilgisi olmayan vatandaslarimiza veya kurumlara yöneltilmesinin de toplumsal barisa ve kardesligimize zarar verecegi görüsündeyiz. Gerek sivil toplum kurulusu olarak gerekse de is dünyasinin temsilcileri olarak, geçmiste 12 Eylül öncesi ve askeri darbesi sonrasi yasananlar, 28 Subat sürecindeki sosyal travmalar, 27 Nisan'da yasanan siyasal krizler, 5 Nisan ve 21 Subat’taki agir ekonomik krizler karsisinda ayakta kalmayi basaran milletimizin bu sancili süreçleri de birlik, beraberlik ve kardeslik içerisinde asacagina inancimiz sonsuzdur. Son 2 yilda, 4. defa seçime gitmemize ve seçim hükümetiyle yönetilmemize ragmen, ekonomimizin küçük hasarlarin disinda canliligini korumasi ekonomimizin saglam temellere dayandigini göstermekte ve bu durum da is âleminin aktörleri olarak bizleri memnun etmektedir. Özellikle 7 Haziran seçimlerinin hemen ardindan ülkemizde yasanan olaylar 1 Kasim seçimlerini ülkemizin gelecegi açisindan daha da önemli hale getirmistir. Bu seçimler ülkemizin her alanda yakaladigi istikrar, huzur, baris ve kardeslik ortaminin devami noktasinda bir dönüm noktasi niteligi tasimaktadir. Seçimler, özellikle son on yilda millet olarak elde ettigimiz kazanimlarimizin kaybedilmemesi, ekonomide yakaladigimiz istikrarin, büyümenin, yatirimlarin, projelerin devam etmesi adina hayati öneme sahiptir. Ülkemizin kritik esiklerden geçtigi böyle bir dönemde millet olarak hepimize büyük sorumluluklar düsmektedir. MÜSIAD Konya Subesi olarak bu dogrultuda milletimizi 1 Kasim'da sandiga giderek iradesini ortaya koymaya ve gelecegine sahip çikmaya davet ediyoruz.

Bu duygu ve düsüncelerle Cumhuriyetimizin Kurulusunun 92. Yildönümünü kutluyor, bugünün milletimizin birlik beraberlik ve kardeslik duygularinin artmasina vesile olmasini temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

29.10.2015

Önceki Haber Sonraki Haber