Haberler
“BU KUTLU YÜRÜYÜŞ SONSUZA KADAR SÜRECEKTİR”

MÜSIAD Konya Sube Baskani Dr. Lütfi Simsek terör örgütü tarafindan Ankara’da gerçeklestirilen ve 95 vatandasimizin hayatini kaybetmesi, 246 vatandasimizin da yaralanmasi ile sonuçlanan hain terör saldirisi ile ilgili bir yazili açiklama yayinladi.

Simsek, yaptigi yazili açiklamada, “Millet olarak çok zor bir cografyada yasiyoruz. Anadolu topraklari tarihin hiçbir döneminde kolayca yasanabilen ve kolayca medeniyetimizin sekillendigi bir cografya olmamistir. Ancak suna bütün kalbimizle inaniyoruz ki, Anadolu’da bin yili askin süredir sanli tarihimizle bu kutlu yürüyüsümüz sonsuza dek devam edecektir. Ülkemizde bugün yasananlar tarihin tekerrüründen ibarettir. Ülke olarak ne zaman huzura, refaha ve istikrara kavussak; ülkemiz üzerinde kirli emelleri bulunanlarin ve onlarin ülkemiz içerisindeki isbirlikçilerinin harekete geçtigini görüyoruz. Uzun zamandir ülkemizde yasanan huzur ve baris ortamini bozmak için 7 Haziran seçimlerinin hemen ardindan harekete geçen eli ve vicdani kanli terör örgütünün kalles terör saldirilari ile askerlerimizi, polislerimizi, güvenlik güçlerimizi ve son olarak da Ankara’daki saldirilar ile sivil vatandaslarimizi hedef almasi ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunun ne denli büyük oldugunu bir kez daha gözler önüne sermistir. Yasanan saldirilar aslinda milletimizin birligine, kardesligine ve ülkemizin istikrarimiza yapilmistir. Yapilan bu saldirilarin ardindan ülkemizi bölebilir miyiz diye ellerini ovusturanlar sunu asla unutmamalidirlar ki, her karis topragi bizlere emanet birakmak için kanlarinin son damlasina kadar mücadele eden bir ecdadin torunlari olarak bizler de gerektiginde canimizi seve seve vermeye haziriz. Sunu açikça belirtmek isterim ki, ülkemizde yasanan bu durumun kaybedeni asla Türkiye olmayacaktir. Geçmiste oldugu gibi bugün de kaybeden eli kanli terör örgütü ve ondan nemalananlar olacaklardir. Insani degerlerden yoksun olan terör örgütünün düzenledigi alçakla saldirilar hiçbir zaman amacina ulasamayacaktir. Yüzlerce yildir cani pahasina hiçbir olay karsisinda diz çöktürülemeyen bu aziz millete ebediyete kadar hiç kimse diz çöktüremeyecektir. Ülkemiz üzerinde hangi karanlik odak oyun oynamaya kalkarsa kalksin bu kutlu yürüyüsü durduramayacak ve gelecegin “Büyük Türkiye” sinin insa edilmesine hiçbir güç engel olamayacaktir. MÜSIAD Konya Subesi olarak, Anadolu cografyasindaki bin yili asan sanli tarihimizde yasanan krizleri nasil atlattiysak bu sancili süreci de birlik ve beraberlik içinde atlatacagimiza inancimiz daimdir. Millet olarak bunu basaracak güce ve inanca sahibiz. Terör olaylarinin sürmesi terörle mücadele noktasinda herkesin sorumlulugunu bir kez daha artirmistir. Hangi siyasi görüse sahip olursa olsun bütün vatandaslarimizin terörle mücadele noktasinda ortak tavir almasi milletimizin gelecegi açisindan son derece önem arz etmektedir. Bu dogrultuda devletimizin terörle mücadelesini kararlilikla ve etkin bir sekilde sürdürmesini de destekledigimizi ifade etmek istiyorum.

Bu duygu ve düsüncelerle Ankara’daki kalles terör saldirisinda hayatini kaybeden vatandaslarimiza Allah’tan rahmet, yaralilarimiza acil sifa, yakinlarina ve milletimize bassagligi diliyorum” ifadelerine yer verdi.

11.10.2015

Önceki Haber Sonraki Haber