Haberler
“1 KASIM SEÇİMLERİ ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AÇISINDAN DÖNÜM NOKTASIDIR”

Genç MÜSIAD Konya Subesi tarafindan düzenlenen Tecrübe Paylasim Programlarina bu hafta AK Parti Konya Milletvekili Adayi Ömer Ünal konuk oldu. Ömer Ünal, genç isadamlarina MÜSIAD tecrübeleri, son dönemlerde ülkemizde yasanan gelismeler ve 1 Kasim seçimleri ile ilgili degerlendirmelerde bulundu.

MÜSIAD Konya Subesi Brifing salonunda gerçeklestirilen programin açilis konusmasini yapan Genç MÜSIAD Konya Sube Baskani Emre Babayigit, “Ülke olarak son dönemlerde gündemimiz bir hayli yogun. 7 Haziran seçimlerinin hemen ardindan millet olarak uzun süredir yasamadigimiz ve hiçbir zaman yasamayi arzu etmedigimiz terör olaylari ile karsi karsiya kaldik. Uzun yillardir süren siyasi ve ekonomik istikrarimiz sekteye ugradi. Seçimlerin hemen ardindan bas gösteren terör olaylari ve olusan siyasi bosluk ülkemizi her alanda olumsuz etkiledi. Bu noktada 1 Kasim seçimlerinin önemi ülkemizin gelecegi açisindan bir kat daha artti. Bizler de bu hafta son dönemde yasanan olaylari ve 1 Kasim seçimlerini degerlendirmek istedik” dedi.

MÜSIAD camiasi ile erken yaslarda tanistigini ve halen üyesi oldugunu dile getirerek sözlerine baslayan AK Parti Konya Milletvekili Adayi Ömer Ünal konusmasinda, “MÜSIAD, ülkemizin dününü, bugününü ve gelecegini yansitan bir mektep niteligindedir. MÜSIAD Konya Subesi de bu manada sehrimizdeki birçok projenin hazirlanmasi ve hayata geçirilmesinde öncülük yapmistir. MÜSIAD Camiasi, doksanli yillarda yasanan sancili süreçlerde büyük güçlükler yasadi. Bu süreçte Genel Baskani ve üyeleri haksiz yere tutuklanmis, uzun süre yargilanmistir; ancak tüm bunlara ragmen dik durmus ve inançlarinda asla taviz vermemistir. MÜSIAD’in bugün Türkiye’nin en önemli sivil toplum kurulusu ve is dünyasini temsil eden büyük bir aile olmasini saglayan da bu dik durus ve inancindan taviz vermemesidir. Genç MÜSIAD’in da tohumlari ilk defa MÜSIAD Konya Subesi öncülügünde atilmis ve tüm subelerde teskilatlanma yapisi olusturulmustur. Son dönemde ülkemizde yasanan olaylara deginecek olursak, ülkemizin uluslararasi arenada ve bölgesinde söz sahibi haline gelmesinden rahatsiz olan ser odaklarinin ülkemizin ilerleyisini durdurmak için terörü kullanarak kaos ve karmasa ortami olusturmaya çalistiklarini görüyoruz. Ülkemizin kendine koydugu 2023 hedeflerine kosar adimlarla ilerledigi bir dönemde bu olaylarin yasanmasi da zamanlama açisindan son derece manidardir. Bu durum ülkemiz üzerinde kötü emelleri bulunanlarin ve onlarin ülkemiz içerisindeki isbirlikçilerinin siyasi alanda olusacak küçük bir boslukta dahi harekete geçeceklerini göstermesi açisindan son derece önemlidir. Bu amaçla hareket eden kirli odaklar, 7 Haziran seçimlerinin hemen ardindan olusan siyasi boslugu firsat olarak kullanarak milletimizi kardes kavgasinin içine çekmek istediler ancak; milletimiz akliselimle hareket ederek buna izin vermedi. Yasanan tüm bu gelismeler millet olarak bizi birbirimize daha da kenetledi ve kardeslik duygularimizi artirdi. Devletimiz ve hükümetimiz terörle mücadelesini tüm imkânlarini seferber ederek etkin bir sekilde sürdürdü ve bir bosluga meydan vermedi. Yasanan olaylardan toplum olarak elbette her alanda olumsuz etkilendik. Ekonomimiz büyük çapta zarar görmese de yine de bir duraklama oldu. Büyük yatirimlarin ve yeni projelerin askiya alindigina sahit olduk. Ülkemizin tek basina iktidarlar döneminde her alanda gelisimini daha hizli gerçeklestirdigi bir gerçektir. Bu noktada 1 Kasim seçimleri ülkemizin gelecegi açisindan bir dönüm noktasi olacaktir. Ülkemizin dünya üzerinde ve bölgesinde güçlü olmasi, millet olarak elde ettigimiz kazanimlarimizin kaybedilmemesi, her alanda yakaladigimiz istikrarin sürmesi için 1 Kasim seçimleri hayati öneme sahiptir” ifadelerini kullandi.

Programin sonunda Genç MÜSIAD Konya Sube Baskani Emre Babayigit, AK Parti Konya Milletvekili Adayi Ömer Ünal’a günün anisina hediye takdim etti. 

22.10.2015

Önceki Haber Sonraki Haber